Наталя Іщенко

журналіст, редактор порталу "Балканський оглядач"
Всі публікації автора
Отруєння минулим: чому Україна та Польща не можуть вийти з історичного конфлікту
Спільна історія залишається темою, конфліктною і для України, і (особливо) для Польщі. Чому час для вирішення цієї суперечки вже втрачено?
Чорногорія у вогні: як "сербський мир" та друзі Росії довели країну до межі розколу
Сльозогінний газ, світло-шумові гранати, гумові кулі та барикади на вулицях історичної столиці – церковна акція поставила Чорногорію на межу протистояння.
Українські миротворці проти друзів Путіна: як розпалюють новий конфлікт у Боснії
Україна відправляє своїх миротворців у Боснію і Герцеговину. Саме зараз там триває глибока політична криза, яка може перейти у силове протистояння.
Покарання за геноцид: як вирок Младичу став викликом для Заходу та шансом для РФ
8 червня в Гаазі було остаточно засуджено до довічного ув'язнення колишнього командувача боснійських сербів Ратко Младича. Проте чи визнають цей вирок на Балканах?
Чорногорія у шпагаті: як поєднати курс на ЄС та любов до "русcкого мира"
Нова влада Чорногорії зіткнулася з найгострішою за свою історію політичною кризою, наслідками якої можуть стати розпад коаліції та дострокові вибори.
Євроінтеграція в обмін на ідентичність: куди веде конфлікт болгар та македонців
Заради членства у ЄС Північна Македонія має визнати, що їхні нація та мова були югославською розробкою, а насправді вони є болгарами.
"Напівреванш" у Чорногорії: куди веде країну влада, орієнтована на Сербію та РФ
Нова влада Чорногорії переконує світ, що віддана проєвропейському курсу і не збирається звертати з нього. Проте їхня внутрішня політика дає все більше підстав для занепокоєння.
"Сербський мир" завдає удару у відповідь: як церковний закон розколов Чорногорію
Питання церковної власності стало ключовим фактором, який забезпечив перемогу просербській опозиції. Це питання продовжує розколювати Чорногорію.
На вибори разом із "сепаратистами": що підказує Україні досвід Грузії та Молдови
Чи безпечно залучати мешканців непідконтрольних територій у виборчий процес? Задовго до України це питання постало перед Грузією та Молдовою.
Шантаж історією: навіщо Болгарія заблокувала шлях Македонії до ЄС
Чи можна зробити питання історії умовою членства в Євросоюзі? Відповідь на це запитання дала Болгарія, яка фактично заблокувала старт переговорів про приєднання Північної Македонії.
На користь Ізраїлю та на шкоду Кремлю: що записав Трамп у "мирну угоду" Сербії та Косова
Чи виявиться вдалою спроба Дональда Трампа примирити Сербію та Косово? Чому зустріч у Вашингтоні двох балканських лідерів так занепокоїла РФ? І чому від неї виграв в першу чергу Ізраїль?
Проти НАТО та санкцій: чи загрожує Чорногорії розворот до Росії
Переможцями чорногорських виборів стали сили, які обіцяли скасувати членство країни у НАТО, відмовитися від санкцій проти РФ та зберегти домінуюче положення Сербської церкви.
Реванш друзів Путіна: чим важливі парламентські вибори у маленькій Чорногорії
Парламентські вибори у Чорногорії можуть стати початком реваншу сил, що підтримуються Росією. А вся виборча кампанія пройшла на тлі протестів проти закону про свободу віросповідання.
Більше не сепаратисти: як Хорватія показала приклад примирення із сербською меншиною
Хорватія показала, що політичний конфлікт, який у 1990-х призвів до війни, нарешті вирішено. Проте, вигнаний з Хорватії, привид "Великої Сербії" продовжує блукати Балканами.
Як припинити стріляти: завдяки чому НАТО зупинив війну у Боснії і Герцеговині
Як світу вдалося зупинити війну у Боснії і Герцеговині? І чому всі сторони конфлікту радіють з того, що війну вдалося припинити, однак незадоволені умовами цього.