Наталя Іщенко

журналіст, редактор порталу "Балканський оглядач"
Всі публікації автора
Покарання за геноцид: як вирок Младичу став викликом для Заходу та шансом для РФ
8 червня в Гаазі було остаточно засуджено до довічного ув'язнення колишнього командувача боснійських сербів Ратко Младича. Проте чи визнають цей вирок на Балканах?
Чорногорія у шпагаті: як поєднати курс на ЄС та любов до "русcкого мира"
Нова влада Чорногорії зіткнулася з найгострішою за свою історію політичною кризою, наслідками якої можуть стати розпад коаліції та дострокові вибори.
Євроінтеграція в обмін на ідентичність: куди веде конфлікт болгар та македонців
Заради членства у ЄС Північна Македонія має визнати, що їхні нація та мова були югославською розробкою, а насправді вони є болгарами.
"Напівреванш" у Чорногорії: куди веде країну влада, орієнтована на Сербію та РФ
Нова влада Чорногорії переконує світ, що віддана проєвропейському курсу і не збирається звертати з нього. Проте їхня внутрішня політика дає все більше підстав для занепокоєння.
"Сербський мир" завдає удару у відповідь: як церковний закон розколов Чорногорію
Питання церковної власності стало ключовим фактором, який забезпечив перемогу просербській опозиції. Це питання продовжує розколювати Чорногорію.
На вибори разом із "сепаратистами": що підказує Україні досвід Грузії та Молдови
Чи безпечно залучати мешканців непідконтрольних територій у виборчий процес? Задовго до України це питання постало перед Грузією та Молдовою.
Шантаж історією: навіщо Болгарія заблокувала шлях Македонії до ЄС
Чи можна зробити питання історії умовою членства в Євросоюзі? Відповідь на це запитання дала Болгарія, яка фактично заблокувала старт переговорів про приєднання Північної Македонії.
На користь Ізраїлю та на шкоду Кремлю: що записав Трамп у "мирну угоду" Сербії та Косова
Чи виявиться вдалою спроба Дональда Трампа примирити Сербію та Косово? Чому зустріч у Вашингтоні двох балканських лідерів так занепокоїла РФ? І чому від неї виграв в першу чергу Ізраїль?
Проти НАТО та санкцій: чи загрожує Чорногорії розворот до Росії
Переможцями чорногорських виборів стали сили, які обіцяли скасувати членство країни у НАТО, відмовитися від санкцій проти РФ та зберегти домінуюче положення Сербської церкви.
Реванш друзів Путіна: чим важливі парламентські вибори у маленькій Чорногорії
Парламентські вибори у Чорногорії можуть стати початком реваншу сил, що підтримуються Росією. А вся виборча кампанія пройшла на тлі протестів проти закону про свободу віросповідання.
Більше не сепаратисти: як Хорватія показала приклад примирення із сербською меншиною
Хорватія показала, що політичний конфлікт, який у 1990-х призвів до війни, нарешті вирішено. Проте, вигнаний з Хорватії, привид "Великої Сербії" продовжує блукати Балканами.
Як припинити стріляти: завдяки чому НАТО зупинив війну у Боснії і Герцеговині
Як світу вдалося зупинити війну у Боснії і Герцеговині? І чому всі сторони конфлікту радіють з того, що війну вдалося припинити, однак незадоволені умовами цього.
Сербський штурм: хто виграє від "спроби держперевороту" у Белграді
Два поспіль штурми парламенту, гостра реакція влади, яка побачила у протестах спробу державного заколоту, намагання знайти в них американську, хорватську та навіть українську руку... 
Вибори з оглядом на Путіна: чому Сербія втрачає можливості маневру між Заходом та РФ
Вражаюча перемога на парламентських виборах може стати "початком кінця" для чинного президента Сербії. Адже тепер Вучич став одноосібно відповідальним за вирішення питання Косова.
Як вступити до ЄС після війни з сусідом: що змінювала та який опір долала повоєнна Хорватія
Без реформ, проведених урядом Рачана, успіх був би неможливий. Сьогодні в Хорватії це визнають навіть його колишні противники...