Надія Коваль

завідувачка інформаційно-аналітичного відділу Українського інституту
Всі публікації автора
Україна у пріоритеті: як Польща переосмислює відносини із сусідами та союзниками
Як змінилися пріоритети зовнішньої політики Польщі? І яким тепер у Варшаві бачать майбутнє відносин з Україною?
Франція бере курс на дружбу з Китаєм: навіщо Макрон почав гру всупереч інтересам США
Китайський вояж Макрона викликав відверте здивування, якщо не сказати більше, в багатьох західних столицях. І в першу чергу – у Вашингтоні.
Франція у вогні: як Макрон пішов на вкрай непопулярну реформу і куди це заведе країну
Президент Франції зумів провести пенсійну реформу, проти якої виступають більш ніж 70% французів. Які наслідки це матиме?
Подвійний удар по Макрону: що змінили вибори у Франції і що це означає для України
Результат другого туру став "холодним душем" для Еммануеля Макрона. Як Франція виходитиме з цієї кризи та як це вплине на її зовнішню політику?
Піррова перемога Макрона: які ризики несуть нові вибори у Франції для України і не тільки
Найслабкіший президент за останнє двадцятиліття – саме так у Франції оцінюють можливі результати парламентських виборів, перший тур яких пройшов 12 червня.
Тріумф Макрона: яких змін у політиці Франції варто чекати Україні після виборів
Нова перемога Макрона на президентських виборах стала справді історичною. Що змінилося у Франції після президентських виборів? І що це може означати для України?
Зробити Україну зрозумілою для Європи: як працює культурна дипломатія
Як працює українська культурна дипломатія? Розглянули це на прикладі відносин із чотирма країнами ЄС: Францією, Німеччиною, Польщею та Угорщиною.
Еволюція популіста: як антисистемний лідер завершив кризу та примирив Грецію із ЄС
Алексіс Ципрас пройшов складний шлях від популіста-революціонера до політика, який всупереч власній ідеології спромігся вивести свою країну з глибокої кризи.
Турборежим Макрона: як почав та як загальмував реформи французький кумир Зеленського
Обіцянки повного перезапуску внутрішньої політики забезпечили Макрону тріумфальну перемогу. Але чому французьке суспільство раптом виявилося не готовим до таких змін?
Так витратам, ні мігрантам: як нова прем'єрка Данії хоче перезавантажити соціал-демократію
Нова прем'єрка Данії Метте Фредеріксен ставить перед собою вкрай амбітні цілі - перезаснувати й відродити традиції європейської соціал-демократії. Заради цього вона перейняла частину вимог правих популістів.
Зеленський не перший: як змінювались європейські країни після перемоги популістів
В одній лише Європі прикладів популізму досить багато, щоб говорити, що українські вибори цілком потрапляють у загальносвітовий тренд. Втім, існує нюанс, який зробив українські вибори унікальними.
Всупереч протестам та тиску РФ: чому Греція схвалить угоду з Македонією
Кабінет Ципраса, який починав свою каденцію як надзвичайно проросійський, закінчує її низкою дипломатичних протестів на адресу Росії щодо її неприпустимого втручання у внутрішні справи Греції.
Французька хвороба: які наслідки для ЄС матимуть поступки Макрона "жовтим жилетам"
Тактичний відступ Макрона може стати болючим для всього ЄС. Адже саме президент Франції найактивніше просував ініціативи з модернізації Євросоюзу. Тож його поразка вдома може стати поразкою усієї Європи.
Вибір Каталонії: чи наблизить перемога сепаратистів незалежність регіону
Три незалежницькі партії спромоглися утримати свою перевагу в парламенті Каталонії, додатково легітимізувавши власну політичну програму. Сама кампанія практично повністю обмежилася питанням "за" чи "проти" незалежності, а економічні та соціальні аргументи в дискусії про майбутнє регіону переважно використовувалися як допоміжні.
Нова іспанська реальність: що робитиме Мадрид після проголошення незалежності Каталонії
Каталонський конфлікт досяг своєї кульмінації: місцевий парламент схвалив незалежність республіки. Цей крок не залишає шансів Мадриду – прем’єр-міністр Маріано Рахой вже пообіцяв "відновити законність" у Каталонії. У будь-якому разі, шансів на компроміс після 27 жовтня майже не залишилося.