Дмитро Науменко

експерт ГО "Український центр європейської політики"
Всі публікації автора
Життя після історичного рішення ЄС: як має діяти Київ, щоб прискорити переговори про вступ
Як далі розвиватиметься діалог Києва та Брюсселя? Що може прискорити переговорний процес, необхідний для набуття Україною повноцінного членства?
Перевірка готовності до переговорів про вступ: як Україна виконує Угоду про асоціацію з ЄС
Можливо, 2023 рік стане останнім роком "життя" Угоди про асоціацію. Однак цей інструментарій має бути використаний Україною максимально.
Війна за транзит: як зменшити небезпеку "Північного потоку-2"
Наприкінці 2019 року спливає термін десятирічної угоди про транзит російського газу до країн Євросоюзу. Що в такій ситуації має робити Україна?
Підсумки року: успіхи та провали у виконанні Угоди про асоціацію
Україна виконала лише 10 зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію на цей період. Але це близько 11% від загальної кількості завдань - масштаб відставання очевидний. Та й це далеко не всі проблеми. Не обійшлося й без викривлень положень актів ЄС під час їх імплементації.
Подвійний контроль: як ЄС контролює неурядові організації та як це хочуть робити в Україні
Доброчесні неурядові організації не бояться звітувати до найменших деталей включно, адже це закладено у саму сутність їхньої роботи. Однак, введення паралельного звітування викликає припущення, що чиновники потенційно матимуть змогу зводити із ними рахунки.
Виконання Угоди про асоціацію: Україна застрягла в процесі
"Європейська правда" публікує статтю від експертів ГО "Український центр європейської політики", яка містить доволі скептичні оцінки щодо того, як Київ виконує Угоду про асоціацію. Моніторинг виконання Угоди показав певний прогрес, але загалом результати невтішні...