Любов Акуленко

виконавчий директор ГО "Український центр європейської політики"
Всі публікації автора
Неприємні сигнали від ЄС: на що вже зараз треба звернути увагу Україні
Оприлюднені Єврокомісією рекомендації для України явно виходять за рамки імплементації acquis ЄС. І це вкрай тривожний сигнал для Києва.
Імідж для Європи: як комунікувати у ЄС необхідність вступу України
Країна, яка вступає в ЄС, повинна мати свій історичний наратив – пояснення, чому так важливо прийняти її в європейську сім'ю.
Вступ без послаблень: чому переговори з ЄС будуть складнішими, ніж здається зараз
Україна зможе вступити в ЄС лише після успішного проведення всіх необхідних реформ. Однак, наскільки ми готові до виконання цієї задачі?
Перевірка готовності до переговорів про вступ: як Україна виконує Угоду про асоціацію з ЄС
Можливо, 2023 рік стане останнім роком "життя" Угоди про асоціацію. Однак цей інструментарій має бути використаний Україною максимально.
4 уроки Балкан: що має врахувати Україна на шляху до членства в ЄС
Детальний аналіз досвіду євроінтеграції Західних Балкан має допомогти Україні уникнути багатьох помилок та пришвидшити вступ до ЄС.
Від проривів до відкатів: що відбувається із виконанням Угоди про асоціацію
Понад чверть зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію, Україною виконано повністю. Однак щодо ще однієї чверті завдань робота навіть не розпочиналася.
Європейські довірчі послуги в Україні: три варіанти розвитку
Україна не будує свою критичну цифрову інфраструктуру на стандартах ЄС, що ускладнює нашу подальшу інтеграцію до Єдиного цифрового ринку.
"Жовта картка" для промислового безвізу: де Україна створила собі проблеми
Україна може зіткнутися з ризиком призупинення переговорів щодо "промислового безвізу", що стане суттєвою проблемою для експортерів.
Брюссельські уроки: що може завадити перегляду Угоди про асоціацію
Що залишилося поза увагою сьомого засідання Ради асоціації Україна-ЄС? І що може завадити Україні добитися перегляду Угоди про асоціацію?
Що дасть Україні інтеграція у цифровий простір ЄС
Інтеграція України у цифровий простір ЄС може прискорити економічне зростання на 2,4-12,1%. Але для цього треба зробити "домашнє завдання".
Більше проблем, менше прогресу: як ЄС оцінив євроінтеграційну роботу України
Звіт Єврокомісії щодо виконання Україною Угоди про асоціацію не став успіхом Києва. Ба більше, європейська сторона незадоволена нашими результатами.
42% успіху: що досягла Україна у виконанні Угоди про асоціацію
За п'ять років Україна виконала майже 42% реформ, прописаних в Угоді про асоціацію з ЄС. Це багато чи мало? А головне - якою має бути наша стратегія на наступні 5 років?
Гендерна рівність на ринку праці: як досягти рівня країн ЄС
Україна суттєво покращила свої позиції у світовому рейтингу гендерованості суспільства. Проте результати національних опитувань не такі обнадійливі. Що з цим робити та до чого тут євроінтеграція?
Як зробити Угоду про асоціацію дієвішою: завдання на наступні 5 років
Якщо ми хочемо пришвидшити темп і досягти кращих результатів у реалізації Угоди про асоціацію з ЄС у наступні п’ять років, нам необхідно змінювати підхід до її виконання.
Перший саміт Зе: чи стала євроінтеграція пріоритетом для нового президента
Збереження формату, за яким Україна сама визначала пріоритетні сфери для поглибленої інтеграції, мало показати, наскільки євроінтеграція є пріоритетом для команди нового президента.