Дмитро Шемелін

радник юридичної фірми "Астерс"
Всі публікації автора
Мирова угода ЄС та "Газпрому": добра та погана новини для України
"Газпром" тепер матиме менше важелів впливу у вигляді газових преференцій для своїх друзів в Європі. Це позитив для України з точки зору зовнішньої політики. Погана новина - тепер буде значно складніше боротися з проектом "Північного потоку-2".
Чия перемога? 6 ключових питань про Гаазький арбітраж щодо Криму
Росію вперше зобов’язано виплатити компенсацію за експропріацію активів у Криму. Що це означає і які є шанси змусити її виконати це рішення? Адже досі РФ не виконала добровільно жодного рішення інвестиційного арбітражу.
Офшорам прописали прозорість: Британія завдає удару по "брудних коштах"
Найвідоміші офшорні території мають до початку 2021 року розкрити відомості щодо бенефіціарних власників своїх компаній. Новий британський закон спричинив справжній вибух: уряд Британських Віргінських островів назвав його "побиттям лежачого".
Перемога Сергія Клюєва в Суді ЄС: чому санкції скасовані та що це змінить для інших екс-посадовців
Суд детально розглянув усі аргументи Клюєва щодо принципової незаконності санкцій – і відхилив їх один за одним... Це рішення навряд чи підриває європейський санкційний режим як такий або створює якісь потужні підстави для масового скасування санкцій...
Бій з тінню: чому ЄС програє у протистоянні з офшорами
Ініціатива ЄС по боротьбі з ухиленням від податків через офшорні юрисдикції отримала серйозний удар. У разі, якщо скорочення списку буде схвалено офіційно, ефективність цієї ініціативи опиниться під питанням.
Інвестиції як загроза: навіщо ЄС перекриває кисень китайському капіталу
ЄС чи не вперше в історії замислився над обмеженням однієї з базових свобод: свободи руху капіталу. Європейців непокоїть, що китайці купують компанії для використання їхньої інтелектуальної власності у себе вдома.
Меркель проти Трампа: чи вдасться Німеччині оскаржити нові санкції проти РФ
Німеччина звинуватила США у невідповідності нового пакету санкцій міжнародному праву. Перед юристами постало складне завдання: обґрунтувати неправомірність окремого виду санкцій, зберігши при цьому інститут санкцій як такий.
Офшор на російський манер: чи поховають санкції ідею податкового раю в Криму
Кримські активи залишаться доступними тільки в режимі суворої секретності і під особисті гарантії уряду РФ. Кожного інвестора треба буде з великими труднощами заводити в Крим буквально "за руку", що, зрештою, росіяни можуть робити і зараз...
Бойова нічия в Гаазі: чому перший раунд у Суді ООН не визначив переможця
Коли результат битви не є очевидним, кожна зі сторін оголошує про свою перемогу. Те саме сталося і в Гаазі: наказ Міжнародного Суду ООН і Росія, і Україна поспішили записати у свій актив. Тож з’ясуймо, що сталося насправді, з урахуванням завдань обох сторін...
Brexit de jure. Чи стане англійський суд менш популярним?
Які наслідки Brexit матиме для іноземних (у тому числі українських) користувачів англійської системи правосуддя? До березня 2019 року Велика Британія збереже нинішню правову систему. А що ж зміниться в 2019 році? Дуже багато чого.
Міна під фінансовий ринок ЄС. Що означає скандал навколо ставки EURIBOR
Розкриття Єврокомісією картельної змови відкриває можливість для позовів про відшкодування збитків. Позов може подати й українська компанія, яка взяла в 2005-2008 роках великий кредит з прив'язкою до EURIBOR або випускала єврооблігації.
Піти не можна лишитися. Як Британії заблокували вихід з ЄС
А якщо парламент взагалі не зможе ухвалити рішення про Brexit? Патова ситуація означатиме перевибори у 2017 році. Інша проблема – необхідність виключити право ЄС з англійського правового поля до початку Brexit.