Олена Зеркаль

заступниця міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції (2014-2019)
Всі публікації автора
Енергетичний вимір агресії РФ: як захищаються ЄС та Україна
РФ здійснює реальну ескалацію на енергетичному фронті. Це серйозна небезпека для незалежності України та єдності ЄС. Однак цього разу у нас є союзники.
Залишити Європу без газу: місце України у ціновому шантажі РФ
Не використовуючи потужності українського маршруту, Росія свідомо створює дефіцит газу в Європі. Це тисне на ціни та загрожує енергетичній безпеці регіону.
Газовий шантаж Путіна: серйозно, проте Україна має шанси на перемогу
Серйозність ситуації на газовому ринку не означає неминучість програшу. Україна може зберегти транзит, завантажити ГТС і при цьому значно знизити ціни.  
Без компенсацій та капітуляцій: рецепт перемоги у війні з Nord Stream-2
Росія почала газовий шантаж, не чекаючи завершення будівництва "Північного потоку-2". Проте вікно можливостей для України все ще відкрите.
Це серйозно: ми можемо програти війну проти "Північного потоку-2"
В інтересах України є тільки припинення побудови "Північного потоку-2". І це можна зробити тільки санкціями США.
Дві пастки для Nord Stream 2: що означають нові санкції США проти російського проєкту
Завдяки новим санкціям, навіть якщо Nord Stream 2 й буде добудовано, він лежатиме на балтійському дні пам’ятником трубі вартістю майже $10 млрд.
Газові санкції Навального: що може змусити Німеччину зупинити Nord Stream-2
"Єдина мова, яку розуміє Путін – це мова природного газу". Донедавна було складно уявити таку заяву від німецького топ-політика...
Шість років Асоціації: чи готова Україна до подальшої інтеграції з ЄС
Україна сама має прагнути наближення до законодавства ЄС, утримуючись від лобістських рішень. Проте для "нових" профільних керівників це виглядає як обмеження суверенітету держави.
Удар по "Північному потоку-2": які наслідки матиме рішення німецького регулятора
Чи зможе рішення німецького регулятора повністю заблокувати "Північний потік-2"? Рішення ускладнює роботу російського газогону, проте збереження транзитної ролі України все ще під питанням.
Промова України в арбітражі ООН щодо дій РФ навколо Криму та на Азові
Замість того, щоб відповідати на аргументи України про порушення норм морського права, Росія намагається переформатувати спір. 
Промова України у морському трибуналі ООН щодо полонених моряків
Кожен додатковий день утримання, кожна нова слідча дія чи допит, будь-яке судове засідання лише загострюють спір між сторонами...
Nord Stream-2 під контролем: чому рішення ЄС не означає поразки України
Так, ми ще не можемо говорити про остаточну перемогу України. Політика ЄС щодо російського "потоку" лише набуває обрисів. Але останні зміни означають, що наша позиція стає сильнішою...
"Газпром" у пошуках машини часу: що показали нові газові переговори з РФ
Позиція РФ – простіть "Газпрому" його борг, визначений Стокгольмським арбітражем, і тоді він готовий продовжити дію чинного контракту. Але ці часи минули. Тому такі російські заяви просто неактуальні.
Агресія на Азові: що доводитиме Україна у міжнародних судах
Україна шукатиме шляхів мирного врегулювання спору, як це передбачено статтею 33 Статуту ООН, і зберігає за собою можливість застосування права на самозахист, визначеного статтею 51 Статуту.
День доказів у Гаазі: детально про позов України
Від 2014 року на території України незаконні збройні формування вчинили низку терористичних актів. Росія постачала зброю та координувала вчинення цих актів, що являє собою фінансування тероризму.