В МЗС вимагають змінити тему саміту ЄС через війну: "час діяти"

Четвер, 28 серпня 2014, 13:13

МЗС закликає до проведення 30 серпня спеціального позачергового засідання Європейської Ради по Україні.

Про це йдеться в заяві постійного представника України при ЄС Костянтина Єлісєєва, розміщеній в Facebook.

Як зазначає Представництво України при ЄС, Єлісєєв звернувся до керівництва ЄС за дорученням президента України.

"Станом на вчора Росія почала неприкрите військове вторгнення на територію України. Наша щира спроба запропонувати руку миру Росії в Мінську отримала цинічну посмішку у відповідь. У той же вечір ми стали свідками перетину кордону України кортежами з російською  військовою технікою  і спорядженням", - говориться у заяві.

 "Досить потурання і умиротворення агресора!", - закликає Єлісєєв.

За його словами, солідарність повинна стати абсолютною і безумовною. Вона повинна матеріалізуватися в подальших рішучих суттєвих санкціях і великомасштабній військовій  і технічній допомозі Україні для того, щоб зупинити агресора.

" Від початку російської агресії в лютому Рада затвердила 11 висновків і Європейський парламент ухвалив 4 резолюції із закликом Росію поважати територіальну цілісність України. Хіба це не було достатньо, щоб зрозуміти, що слова не мають значення для Кремля?" - відзначає представник України при ЄС.

"Напередодні 75-річчя від початку Другої світової війни, невдала спроба запобігти ще одній війні, може виявитися набагато трагічнішою  і шкідливішою для репутації Євросоюзу, ніж нездатність розподілити портфелі між державами-членами", - вважає він.

Як відомо, 30 серпня запланований позачерговий саміт ЄС (засідання Європейської ради). Однак наразі офіційно він присвячений не українському питанню, а розподілу ключових посад у виконавчій владі ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.