РФ хоче випробувати міцність рішення ЄС щодо ЗВТ з Україною – Лінкявічюс

Понеділок, 18 травня 2015, 17:12

Росія чинить тиск, використовуючи ситуацію на сході України, щоб випробувати міцність рішення Євросоюзу про запровадження між Україною та ЄС зони вільної торгівлі (ЗВТ), починаючи з 1 січня 2016 року.

Про це в кулуарах зустрічі групи "Друзів України" на рівні міністрів закордонних справ країн ЄС сказав міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс, передає  Радіо "Свобода".

Міністр наголосив, що ЄС має проявити твердість у цьому питанні, незалежно від розвитку ситуації в зоні АТО.

"Потрібно мати тверді переконання, мотивацію. Натиск чиниться для того, щоб випробувати на міцність", – сказав він.

За словами Лінкявічюса, наразі на сході України можна констатувати не стільки загострення, скільки брак врегулювання конфлікту.

"У мене немає відчуття, що є врегулювання конфлікту, що є якась безповоротна врегульованість ситуації", – наголосив політик.

Він відзначив, що початок дії ЗВТ між ЄС і Україною залежить також і від готовності української сторони прийняти всі її умови з 1 січня наступного року.

Нагадаємо, раніше посол України в ЄС Костянтин Єлісєєв заявив, що Угоду про ЗВТ Україна-ЄС відкладати або змінювати не будуть.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.