ЄС відмовив Росії відтермінувати угоду про ЗВТ з Україною - ЗМІ

Вівторок, 5 травня 2015, 18:51

Євросоюз наполягає на набутті чинності угодою про вільну торгівлю з Україною з 1 січня 2016 року, незважаючи на вимогу Росії відстрочити початок дії документа.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на проект спільної декларації, яку приймуть за підсумками Ризького саміту "Східного партнерства" 21-22 травня.

Видання, посилаючись на джерело в українському уряді, повідомляє, що Росія наполягає, щоб введення ЗВТ відкладали принаймні ще на один рік, однак Євросоюз виступає проти нових відстрочок.

У декларації говориться, що хоча ЄС бажає обговорити занепокоєння Росії, але виконання угоди "буде вищим пріоритетом для ЄС та його партнерів на найближчі роки".

Водночас з проекту декларації прибрані будь-які серйозні пропозиції для зближення з ЄС для Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії та Молдови через побоювання спровокувати Кремль.

Зокрема, в документі не згадується про прагнення України, Грузії і Молдови вступити в ЄС.

У проекті декларації також сказано, що Євросоюз не скасує візовий режим з Україною і Грузією, і що країнам потрібно спершу провести реформи за зразком Молдови.

Раніше президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що угода про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС має запрацювати з 1 січня 2016 року без будь-яких відтермінувань.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua