Греції встановили дедлайн - 12 липня. Далі - "найгірші наслідки"

Середа, 8 липня 2015, 08:26

Доля Греції в єврозоні вирішуватиметься 12 липня - під час позачергового саміту ЄС.

Про це йдеться в заяві президента Європейської ради Дональда Туска за результатами зустрічі лідерів країн Євросоюзу у вівторок.

"Грецький уряд щонайпізніше в четвер, 9 липня, представить докладно свої пропозиції щодо всеосяжних і конкретних реформ для оцінки трьох інститутів, які потім буде презентовано Єврогрупі", - зауважив він.

"Глави держав і урядів зберуться в неділю, 12 липня", - йдеться в заяві Туска.

Президент Європейської ради підкреслив, що всі сторони відповідальні за "нинішній статус-кво".

"Саме тому я сьогодні закликав усіх лідерів спробувати знайти консенсус, який буде нашим спільним успіхом, за якого не буде переможених або переможців", - відзначив він.

"Якщо цього не станеться, це означатиме кінець переговорів з усіма можливими наслідками, у тому числі "найгірший сценарій", де всі ми втратимо", - підкреслив Туск.

"Неможливість досягти угоди може призвести до банкрутства Греції і неспроможності банківської системи. І напевно, це буде найболючішим для грецького народу", - зауважив він.

"Я не сумніваюся, що це вплине на Європу і в геополітичному сенсі. Якщо у когось виникли ілюзії, що це буде не так, вони наївні", - підсумував Туск. 

"Сувора реальність полягає в тому, що у нас є тільки п'ять днів, щоб знайти остаточну угоду. Досі я уникав говорити про терміни. Але сьогодні я мушу сказати голосно і ясно, що остаточний термін закінчується цього тижня", - наголосив він.

Як відомо, грецька делегація не представила нових пропозицій на  зустрічі міністрів фінансів єврозони в Брюсселі.

Очікується, що Греція подасть новий запит на отримання середньострокового кредиту з Європейського фонду фінансової стабільності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.