Польські ЗМІ звинувачують VFS Global, візового посередника в Шенгені, у зв'язках з КДБ

Середа, 11 листопада 2015, 11:06

Польські експерти з’ясували, що компанія VFS Global, яка виграла тендер на організацію роботи пунктів прийому візових анкет в Білорусі, має зв’язки з колишніми функціонерами радянського КДБ.

Про це пише видання wРolityce.pl, посилаючись на дослідження польської фундації LexNostra.

Зокрема, 11 листопада має відбутися підписання угоди, яка остаточно закріпить за VFSGlobal роль компанії-підрядника у справі подачі анкет на отримання польської візи.

Польські експерти зазначають, що навіть сама процедура відбору компанії-підрядника виглядає підозріло, оскільки ще на початковому етапі було відсіяно 12 інших пропозицій. При цьому пропозиція VFSGlobal виглядала менш привабливою в фінансовому плані.

До самої компанії у експертів теж є запитання. Зокрема, як зазначається,  VFSGlobal  не відповідає критеріям влади Білорусі у сфері захисту особистих даних. Крім того компанія тісно пов’язана з спілкою VF Worldwide Holdings, яка також без відповідного сертифікату виграла аналогічний тендер у Литві.

В Литві це стало початком скандалу, яким займається спеціальна слідча комісія. Литовські ж ЗМІ детально розкрили життєписи двох власників фірми – братів, колишніх функціонерів московського КДБ.

"З цих даних випливає, що в руки компанії, пов’язаної з КДБ, має потрапити система подачі анкет на польські візи,. Загрози, які виникають з цього, очевидні", – пише видання.

Вказують на це і експерти, зазначаючи, що немає жодної інформації про стандарти охорони даних компанією VFS Global.

"Тим паче, ми зовсім не знаємо критеріїв відбору працівників, які матимуть справу з особистими даними, їх обслуговування. Зате ми знаємо бенефіціарів структури, яка здійснює управління візовим сектором наших східних сусідів, і важко лишати поза увагою факт, що групою управляють колишні офіцери КДБ", - зазначають польські експерти.

Компанія VFS Global надає технологічні послуги для дипломатичних місій та урядів по всьому світу. Компанія управляє отриманням віз, стоячи як посередник між візовим заявником і посольством, консульством. Візові центри VFS Global діють і в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Друга поразка Шольца: який сигнал німецькі виборці надіслали канцлеру та його партії

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера вийшов не дуже вдалим. Це показала друга поспіль поразка на регіональних виборах.

Компенсація за знищене війною: на чому вже зараз варто зосередитися Україні

Завдання України – вимагати створення окремого міжнародного механізму з компенсації Україні за рахунок заморожених активів РФ.

Аргумент для Путіна: як питання Косова повернулося у велику політику

Якщо не поставити крапку в косовському питанні, то Росія буде постійно використовувати цей прецедент для виправдання анексії територій сусідніх держав.