Кліматичну угоду затверждено: $100 млрд для слабких країн, потепління на 1.5С
В суботу ввечері в Парижі завершилося погодження і схвалення глобальної кліматичної угоди, виконання якої буде обов’язковим для всіх країн світу.
Остаточне схвалення документу відбулося о пів на дев’яту за київським часом, після того, як завершилося узгодження всіх правок, повідомляє BBC.
Необхідно додати, що за планом конференція мала завершитися ще в п’ятницю, але узгодження амбітної угоди країнами-членами ООН забрало більше часу, ніж планувалося.
Ключові параметри угоди такі:
– якомога швидше має розпочатися скорочення викидів парникових газів, в другій половині 21 сторіччя має бути досягнуто паритет між викидами та усуненням парникових газів з атмосфери;
– підвищення глобальної температури має лишатися "із запасом нижче за 2 градуси за Цельсієм", при цьому сторони будуть докладати зусиль для того, щоби наблизитися до показника в 1.5 градуси;
– досягнутий прогрес буду переглядатися кожні п’ять років;
– $100 млрд на рік до 2020 року буде виділятися для фінансування кліматичних зусиль країн, які розвиваються, сторони також беруть зобов’язання для подальшого фінансування.
Головуючий групи найменш розвинутих країн Гіза Гаспар заявив, що умови угоди – найкращі, на які можна було сподіватися.
ВВС пропонує порівняти графіки очікуваного потепління наприкінці сторіччя за умови, якщо угода буде виконана, та без її виконання.
Піовідомляється, що угоду підтримали всі країни, включно з тим, які досі не мали наміру брати участь у кліматичних угодах – зокрема, Венесуела.