Латвія і далі виступатиме проти квот на біженців - МЗС

Понеділок, 25 січня 2016, 09:57

Латвія не має наміру змінювати позицію, а тому, як і раніше буде виступати проти запровадження обов'язкових квот на прийом біженців.

Про це заявив міністр закордонних справ Латвії Едгар Ринкевич, повідомляє портал LSM.

За його словами, якщо кілька місяців тому Латвії ще б не вдалося зібрати так звану "кваліфіковану меншість", що дозволяє блокувати рішення установ Євросоюзу, то тепер така можливість вже є, про що свідчать закулісні переговори.

Втім, Едгар Ринкевич закликає Латвію бути готовою до участі в єдиній прикордонній службі ЄС, якщо така буде створена. Крім того, потрібно готуватися до роботи зі зміцнення власних кордонів.

На питання, наскільки обгрунтовані чутки про розпад Шенгенської зони, міністр відповів, що ще влітку попереджав про ймовірність такого сценарію.

"Аналогічні настрої висловив і номінований президентом кандидат у прем'єри Маріс Кучінскіс. За його словами, якщо раніше на нашу країну тиснули, що вона стане єдиною, хто не хоче приймати біженців, то тепер "у цьому питанні ми не самотні" - зазначив Ринкевич.

В минулому році в Європу прибули понад мільйон шукачів притулку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Паспорти для діаспори та ворогів Путіна: що змінює Зеленський у правилах громадянства

Ті, хто вирішить мати кілька громадянств, стикнуться із забороною працювати у держструктурах, бути долученими до політичної діяльності тощо...

Погрози РФ та кримський наступ України: як Київ та Москва билися на полях ОБСЄ

Атаки Кремля у Стокгольмі наштовхнулися на потужний фронт підтримки України демократичною спільнотою.

Захистити Україну: як у НАТО домовилися стримувати РФ від вторгнення на Донбас

Головною темою переговорів міністрів було питання стримування Росії. Причому в Альянсі узгодили шлях, за яким санкції проти РФ не потребуватимуть одностайності.