Комітет міністрів Ради Європи: ситуація в Криму суттєво погіршилася

Четвер, 28 квітня 2016, 14:26

Найвищий колегіальний політичний орган Ради Європи – Комітет міністрів – ухвалив офіційне рішення з позицією РЄ щодо ситуації в Україні.

Текст схваленого рішення є в наявності у "Європейської правди".

Рада Європи зосередила основну увагу на кримському питанні, де є найбільша негативна динаміка. Комітет міністрів "висловив глибоке занепокоєння погіршенням ситуації" з дотриманням прав людини, включно із забороною таких прав, як свобода волевиявлення, свобода зібрання, свобода віросповідання та релігійної належності, а також репресії щодо національних меншин".

Також примітно: якщо у нещодавньому звіті спецмісії генсека РЄ до Криму (в особі дипломата Герарда Штудмана) йшлося, що російська влада переслідує Меджліс, а не кримських татар як етнічну групу, то керівний орган РЄ обрав значно жорсткіше формулювання.

У рішенні КМ РЄ підкреслюється, що йдеться про переслідуванні татар саме за етнічною ознакою.

Окремо КМ РЄ висловив "глибокий жаль" щодо ухваленого в Криму рішення про заборону Меджлісу та оголошення його "екстремістською організацією".

Комітет міністрів підкреслив, що не визнає "судовий орган", який ухвалив цю заборону – в рішенні РЄ він згадується як "так званий верховний суд Криму".

Доповідь Герарда Штудмана "взята до уваги", але не затверджена в якості офіційного документу РЄ.

В Раді Європи не розкривають результати голосування, але джерела ЄП стверджують, що було лише два голоси проти. Як правило, проти рішень з російського питання голосують Росія та Вірменія. Ще один сателіт РФ, Сербія, переважно утримується.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Україна повертається до НАТО. Як саміт у Мадриді змінив ставлення до Альянсу

Під час саміту в Мадриді ми стали свідками зміни ставлення до НАТО з боку офіційного Києва. І для цього є підстави...

В ЄС без розчарувань: як Польща може допомогти подальшій євроінтеграції України

Польща допомогла Україні отримати статус кандидат у члени ЄС. Проте справжні виклики ще попереду.

Рік без дозволів: що означає для України "транспортний безвіз" із ЄС

Що дає Україні "транспортний безвіз" із Євросоюзом? І чи вдасться Києву переконати ЄС зробити тимчасову лібералізацію постійною?