МЗС знає про ініціативу Венеції щодо "російського Криму": задіяли контакти

Понеділок, 16 травня 2016, 12:29

Українське дипломатичне відомство веде роботу, щоби запобігти ухваленню резолюції регіональної ради Венето про визнання анексії Криму та Севастополя.

Про це повідомив в коментарі "Європейській правді" посол України в Італії Євген Перелигін.

"Використання теми Криму та санкцій проти Росії не стало для нас несподіваним. Автор проекту резолюції, регіональний депутат від опозиційної "Лега норд" Стефано Вальдегамбері, відомий пропозиціями провести референдум щодо незалежності Венето", - зазначив посол.

Перелигін припустив, що ініціатива визнати Крим "частиною Росії" та рекомендувати ЄС зняття санкцій просувається саме зараз через наближення місцевих виборів в Італії, призначених на 5 червня. "Партії намагаються у різний спосіб мобілізувати свій електорат", зазначив дипломат.

"Крім обговорення цього питання з колегами в уряді та в МЗС Італії, посольство задіяло свої контакти в регіоні Венето, як в регіональній  раді, так і серед бізнесових кіл, щоб пояснити абсурдність та шкідливість для двосторонніх та європейських процесів рішень, тим більше тих, що виходять за межи компетенції регіональних депутатів", - зазначив Євген Перелигін.

Додамо, що "Лега норд" є крайньою правою євроскетичною партією, яку вважають одним з ключових лобістів інтересів Росії в італійській політиці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Боротьба за танк: як Естонія декомунізувала головний символ радянської окупації

Усі спроби досягти компромісу з російською громадою не мали успіху. Тож в уряду Естонії не залишалося вибору, аніж йти на конфлікт.

Сербська відмова для Путіна: чи буде на Балканах військова база РФ

Навіщо РФ педалює питання створення військової бази у Сербії? І чи зможе Белград довго опиратися цьому тиску?

Антизахідна Грузія: як офіційне Тбілісі йде на конфлікт із США та ЄС

Вже зараз є всі підстави припускати, що на наступних парламентських виборах у Грузії антизахідна риторика буде присутня набагато ширше, аніж досі.