Штайнмаєр критикує навчання НАТО на сході Європи: це дратує РФ

Субота, 18 червня 2016, 09:52

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр розкритикував військові навчання за участю країн НАТО в Східній Європі і закликав активніше вести діалог з Росією.

Про це він заявив виданню Bild am Sonntag в номері, який вийде друком 19 червня, передає Deutsche Welle.

"Чого нам зараз не слід робити, так це продовжувати загострювати ситуацію брязканням зброї і бойовими кличами", - заявив Штайнмаєр.

"Хто впевнений в тому, що символічні пересування танків забезпечать більше безпеки на східних кордонах НАТО, той помиляється", - заявив глава МЗС Німеччини.

За його словами, зараз було б "фатальною помилкою" зосередити всю увагу на військових аспектах і шукати вихід лише в політиці відлякування. Крім загального прагнення оборонятися, завжди повинна бути готовність до діалогу, вважає Штайнмаєр.

З 7 по 17 червня, в Польщі пройшли найбільші в історії сучасних збройних сил цієї країни навчання "Анаконда 2016" за участю партнерів по НАТО. У них брали участь 3000 одиниць бойової техніки і 31 тисяча військовослужбовців з 24 країн. Вони відпрацьовували відбиття прихованого нападу зі сходу без офіційного оголошення війни.

Крім того, у балтійському регіоні в червні відбувалися великі щорічні військово-морські маневри Альянсу. В них взяли участь 43 кораблі та 6100 солдатів з 17 країн. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.