Смоленська катастрофа: записи "чорних скриньок" Ту-154М були сфальсифіковані

П'ятниця, 16 вересня 2016, 08:43

Записи чорних скриньок літака Ту-154М, який зазнав авіакатастрофи під Смоленськом 2010 року, були сфальсифіковані, а багато документів, які мають відношення до справи, були приховані.

Про це заявили експерти з підкомісії з розслідування Смоленської катастрофи, повідомляє Польське Радіо.

З польських реєстраторів був видалений короткий відрізок, на місце якого був вставлений відрізок з російського реєстратора.

У вилученому відрізку містилася інформація про неполадки двигуна, генераторів і радіовисотомерів, що трапилися, коли президентський літак пролітав на висоті 15 метрів.

Команда, яку призначив міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич, вивчає причини Смоленської катастрофи протягом півроку.

 "Не варто очікувати, що ця комісія представить імена винних. Її завдання полягає в іншому – вказати на ті фактори і події, які призвели до трагедії", - сказав він.

Нещодавно підкомісія з розслідування Смоленської катастрофи заявила, що має свідчення маніпулювання Росією окремими даними, що стосуються трагедії.

Нагадаємо, 10 квітня 2010 року в катастрофі Ту-154 у Смоленську загинуло 96 осіб, серед яких президент Польщі Лех Качинський з дружиною, керівники всіх родів військ, начальник генерального штабу, представники Сейму і Сенату, канцелярії президента, останній президент Польщі у вигнанні Ришард Качаровський, представники вищого військового командування, політичних партій, громадські та релігійні діячі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua