На виборах на півночі Німеччини праві популісти обійшли партію Меркель

Понеділок, 5 вересня 2016, 08:20

Християнсько-демократичний союз (ХДС) канцлера Німеччини Ангели Меркель займає третє місце з 19% голосів на виборах у парламент федеральної землі Мекленбург - Передня Померанія.

Офіційні попередні результати голосування опубліковані вночі в понеділок, 5 вересня, на сайті ландтагу, повідомляє Deutsche Welle.

Водночас правопопулістська партія "Альтернатива для Німеччини" (АдН) набирає 20,8% голосів. Вона зможе сформувати другу за величиною фракцію після Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН), обігнавши таким чином ХДС Меркель.

У СДПН, до якої належить прем'єр-міністр землі Ервін Зеллеринг - 30,6% голосів.

Ліва партія і "зелені" набирають, відповідно, 13,2% та 4,8% голосів. Ліберали з Вільної демократичної партії отримали 3% голосів, так само як і праворадикальна Націонал-демократична партія Німеччини (НДПН). Для ультраправих вибори 4 вересня були можливістю захистити свій останній бастіон на земельному рівні. У місцевому парламенті НДПН була представлена з 2006 року, проте на цей раз вона не подолала 5-відсотковий бар'єр і не потрапила в ландтаг.

З 2011 року при владі в Мекленбурзі - Передній Померанії перебувала коаліція соціал-демократів і християнських демократів. Зараз СДПН отримує в 71-місцевому ландтазі 26 місць, ХДС - 16, Ліва партія - 11 місць. Такого результату партіям достатньо, щоб зберегти наявну коаліцію. АдН, яка може розраховувати на 18 місць у земельному парламенті, змінити розклад сил не зможе, оскільки соціал-демократи і християнські демократи раніше заявляли, що вступати в альянс з правими популістами не мають наміру. Потенційно можлива також коаліція соціал-демократів і Лівої партії.

Всього у виборах брали участь 17 партій і сім кандидатів-одномандатників, які боролися за 71 місце в земельному парламенті - ландтазі. Правом голосу в землі Мекленбург - Передня Померанія володіють 1,3 мільйона громадян Німеччини. 61,6% виборців взяли участь у виборах, що майже на 10% більше, ніж чотири роки тому (51,5%).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua