На виборах на півночі Німеччини праві популісти обійшли партію Меркель

Понеділок, 5 вересня 2016, 08:20

Християнсько-демократичний союз (ХДС) канцлера Німеччини Ангели Меркель займає третє місце з 19% голосів на виборах у парламент федеральної землі Мекленбург - Передня Померанія.

Офіційні попередні результати голосування опубліковані вночі в понеділок, 5 вересня, на сайті ландтагу, повідомляє Deutsche Welle.

Водночас правопопулістська партія "Альтернатива для Німеччини" (АдН) набирає 20,8% голосів. Вона зможе сформувати другу за величиною фракцію після Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН), обігнавши таким чином ХДС Меркель.

У СДПН, до якої належить прем'єр-міністр землі Ервін Зеллеринг - 30,6% голосів.

Ліва партія і "зелені" набирають, відповідно, 13,2% та 4,8% голосів. Ліберали з Вільної демократичної партії отримали 3% голосів, так само як і праворадикальна Націонал-демократична партія Німеччини (НДПН). Для ультраправих вибори 4 вересня були можливістю захистити свій останній бастіон на земельному рівні. У місцевому парламенті НДПН була представлена з 2006 року, проте на цей раз вона не подолала 5-відсотковий бар'єр і не потрапила в ландтаг.

З 2011 року при владі в Мекленбурзі - Передній Померанії перебувала коаліція соціал-демократів і християнських демократів. Зараз СДПН отримує в 71-місцевому ландтазі 26 місць, ХДС - 16, Ліва партія - 11 місць. Такого результату партіям достатньо, щоб зберегти наявну коаліцію. АдН, яка може розраховувати на 18 місць у земельному парламенті, змінити розклад сил не зможе, оскільки соціал-демократи і християнські демократи раніше заявляли, що вступати в альянс з правими популістами не мають наміру. Потенційно можлива також коаліція соціал-демократів і Лівої партії.

Всього у виборах брали участь 17 партій і сім кандидатів-одномандатників, які боролися за 71 місце в земельному парламенті - ландтазі. Правом голосу в землі Мекленбург - Передня Померанія володіють 1,3 мільйона громадян Німеччини. 61,6% виборців взяли участь у виборах, що майже на 10% більше, ніж чотири роки тому (51,5%).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

Заблокований шлях до ЄС: чому не вдалося зрушити інтеграцію Балкан та як це вплине на Україну

ЄС не вдалося розблокувати процес вступу західнобалканських країн, які багато років чекають на членство. Це не заблокує надання кандидатського статусу Україні, але в перспективі може стати для нас проблемою.