У Раді Європи занепокоєні планами РФ декриміналізувати домашнє насильство

Понеділок, 16 січня 2017, 16:59

Заплановані зміни до російського законодавства, які можуть привести до декриміналізації домашнього насильства, будуть "регресом".

Про це йдеться у заяві генсека Ради Європи Турбйорна Ягланда.

"Я закликаю вас зробити все в межах ваших повноважень для зміцнення права російських сімей жити вільними від насильства і залякування" - йдеться в його листі до керівництва Держдуми і Ради Федерації.

"Фізичне і психологічне насильство над жінками є надзвичайно серйозним злочином, і посяганням на права людини. Домашнє насильство також завдає шкоди дітям, які виступають або в якості безпосередніх жертв, або в якості свідків", - заявив Ягланд.

За його словами, декриміналізація домашнього насильства буде "чітким знаком регресу Російської Федерації і вдарить по глобальних зусиллях побороти домашнє насильство".

Минулого тижня Держдума РФ в першому читанні прийняла законопроект, що переводить домашні побої з розряду кримінальних злочинів адміністративні правопорушення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.