В Польщі хочуть запровадити квоти на сезонне працевлаштування іноземців

Неділя, 19 лютого 2017, 12:52

Запропоновані Міністерством праці, родини та соціальної політики Польщі зміни до закону "Про промоцію працевлаштування" передбачають квоти на сезонне працевлаштування іноземців.

Про деталі пропонованих змін в інтерв’ю газеті "Наш вибір" розповіла експерт  з питань легалізації перебування, голова Фонду розвитку "Понад кордонами" Ксенія Наранович.

Згідно з проектом закону, міністерства розвитку, внутрішніх справ і адміністрації та праці, родини і соціальної політики отримують право видавати наказ, яким лімітують кількість дозволів на працю, сезонних дозволів на працю та освідчень, які можуть бути видані цього року на терені кожного воєводства, розповідає експерт.

"Тобто, автори проекту передбачають, що у Польщі з’явиться дуже точне знання щодо потреб локального ринку праці, а міністри ще й зможуть спрогнозувати зміни цих потреб протягом року" - зазначає вона.

Зараз у проекті змін до закону передбачена  видача 500 тисяч дозволів на сезонну працю та освідчень на рік, тоді як тільки у 2016 р. самих освідчень було видано 1,3 мільйона. 

За словами Ксенії Наранович, сьогодні працедавці, які шукають некваліфікований персонал, часто виставляють удвічі більше освідчень, ніж до них пізніше приїжджає на роботу. 

"Отже, може виникнути ситуація, коли освідчення вже виписане, віза є, а в моменті коли людина в’їжджає до Польщі ліміт вже є перевищеним. Що тоді робити? Проект закону не говорить" - пояснює експерт.

За її словами, ідея квот є дивною, оскільки у Польщі найнижчий рівень безробіття протягом 25 років. 

"Ідея квот має право на існування і практикується багатьма країнами світу, але саме така її реалізація у теперішніх умовах польського ринку праці видається контрпродуктивною" - вважає Ксенія Наранович.

Як повідомлялося, законопроектом також передбачена зміна процедури видачі освідчень про наміри взяти на роботу іноземця – ця система діє в Польщі понад 10 років і застосовується в тому числі до громадян України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Злочини навколо Земана: як оточення президента обманювало Чехію

Найближче оточення президента Земана готується до кримінальних звинувачень і, можливо, вже почало термінову евакуацію до РФ.

Від проривів до відкатів: що відбувається із виконанням Угоди про асоціацію

Понад чверть зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію, Україною виконано повністю. Однак щодо ще однієї чверті завдань робота навіть не розпочиналася.

Секрети "відкритого неба": що змінить та чим загрожує авіаційна угода з ЄС

Яких змін варто чекати у авіасполученні України з ЄС? А також: які ризики несе "відкрите небо" для української авіації?