В НІДЕРЛАНДАХ РАТИФІКУВАЛИ АСОЦІАЦІЮ, лишився ще один крок

Четвер, 23 лютого 2017, 20:17

Нижня палата парламенту Нідерландів (Палата представників) офіційно підтвердила ратифікацію Угоди про асоціацію з Україною.

Голосування відбулося в четвер ввечері, повідомляє кореспондент "Європейської правди".

За ратифікацію Угоди проголосувало 89 зі 150 депутатів палати. 55 висловилися проти. На відміну від інших питань порядку денного, голосування з українського питання відбувалося за особливою процедурою - кожен з депутатів мав відповісти, чи підтримує він ратифікацію, після чого відбувся підрахунок голосів.

Голосування відбулося в останній можливий день – з п’ятниці Палата представників припиняє роботу на період до завершення виборів і відновить засідання вже в новому складі.

Це голосування не є кінцевим кроком ратифікації. Для завершення процедури має проголосувати верхня палата (Сенат), після чого ратифікаційні грамоти передаються на підпис королю і надсилаються в Брюссель. Станом на лютий в Сенаті є більшість голосів за Угоду з Україною, яка грунтується на фракційних та індивідуальних домовленостях (з членами фракції CDA), хоча запас голосів не є значним.

На весняних виборах склад Сенату не буде змінюватися.

Після цього парламент також розглянув проект, внесений противником України Гаррі Ван Боммелем, який пропонував зобов’язати Україну підписати додатковий документ до Угоди про асоціацію. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua