Ратифікація асоціації: в Нідерландах хочуть, щоб Київ підписав додатковий документ

Четвер, 23 лютого 2017, 18:49

Лідер Соціалістичної партії Нідерландів Гаррі ван Боммель запропонував парламенту проголосувати за рішення, яким Україну зобов’язують підписати додатковий політичний документ, що стосується Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Відповідна пропозиція внесена до порядку денного нижньої палати парламенту.

Пропозиція буде розглядатися сьогодні після 19:30 за київським часом одразу після голосування за урядовий законопроект, який пропонує ратифікувати угоду про асоціацію з Україною.

Як відомо, у грудні 2016 року Європейська рада узгодила рішення про завершення ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

"Заслухавши дебати, Державна Рада (консультативний орган при уряді Нідерландів, - ред.) приходить до висновку про необхідність юридичного прийняття "заяви обов'язкового характеру", яка повинна стати відповіддю на результати референдуму, де 61% виборців були проти угоди про асоціацію", - йдеться у пропозиції ван Боммеля.

У пропозиції зазначається, що додаткова угода "строго кажучи, не впливає на Україну", а скоріше спрямована на те, щоб гарантувати, що уряд простежить за виконанням волі виборців у процесі ратифікації угоди.

Нагадаємо, домовленість щодо ратифікації асоціації, яка була досягнута минулого року, оформлена у вигляді "рішення глав держав та урядів членів ЄС".

В рішенні описані 6 пунктів, присвячених Угоді про асоціацію. Водночас, вони не змінюють угоду, а лише підтверджують ті норми, які вже є в її тексті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.