Прем'єр Чехії публічно виматюкав міністра фінансів: "він на**ав чеську державу"

П'ятниця, 3 лютого 2017, 15:31

Прем’єр-міністр Чехії Богуслав Соботка обурений тим, що віце-прем’єр, міністр фінансів країни Андрій Бабіш не сплачував податки з обороту цінних паперів.

Як повідомляє видання Novinky, свою думку в нецензурній формі Соботка висловив на власній сторінці у Facebook.

При цьому Соботка у своєму дописі зазначив, що навмисно використовує "трампівську лексику".

За його словами, мільярдер Бабіш своїми операціями з цінними паперами "důkladně ojebal český stát" ("ґрунтовно на**ав чеську державу").

У своєму Твіттері Соботка пізніше пояснив, що його Facebook-сторінку ніхто не зламав.

"Так, Андрій Бабіш дійсно чеську державу не жалів. Про це треба казати так, як воно є", - написав прем’єр.

У відповідь на звинувачення прем’єра міністр фінансів заявив, що це, ймовірно, новий спосіб спілкування прем’єр-міністра.

"Таких слів я від нього ніколи раніше не чув. У будь-якому разі я не зробив нічого протизаконного. Це брехня", - заявив Бабіш.

Як пише видання Ceske Noviny, Соботка звинувачує Бабіша у тому, що той не сплачував податки з обороту облігацій холдингу Agrofert, використовуючи для цього прогалини в законодавстві. Доходи Бабіша від облігацій становили 90 млн чеських крон на рік.

При цьому чеські ЗМІ вже декілька тижнів намагаються зрозуміти, звідки у Бабіша у 2012 році, коли він купував папери, знайшлися 1,5 млрд крон на їх придбання. Зокрема, журналісти з’ясували, що дані про його доходи не співпадають і з сумою, яку було витрачено на облігації.

Варто зазначити, що статки міністра оцінюються у $2,5 млрд і він є другою найбагатшою людиною у Чехії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.