Європарламент затвердив посилений контроль над обігом вогнепальної зброї

Вівторок, 14 березня 2017, 15:44

Європарламент проголосував за зміни до директиви ЄС, які посилють правила обігу вогнепальної зброї і закривають лазівки, якими, наприклад, скористалися терористи у Франції для купівлі зброї.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Європарламенту.

"Євродепутати затвердили зміни щодо посилення контролю над зброєю для стрільби холостими патронами і списаною зброєю, як та, яку використовували в паризьких терактах, і обов'язкової для держав-членів ЄС належної системи моніторингу видачі чи переоформлення ліцензій, а також обміну інформацією", - йдеться у повідомленні.

Країнам ЄС доведеться застосувати більш жорсткі заходи нагляду над пневматичною зброєю, яка може бути легко перероблена для стрільби бойовими патронами. Така зброя були використана в 2015 році під час теракту в редакції Charlie Hebdo.

Сьогодні подібна зброя в деяких країнах ЄС продається без дозволу, але згідно з оновленою директивою, на неї треба оформлювати ліцензію за тими ж правилами, як і на оригінальну вогнепальну версію.

Оновлена директива також закріплює правила щодо маркування вогнепальної зброї, а також уточнює статус "списаної" зброї (про деактивовану зброю необхідно буде повідомляти національні органи влади).

Передбачено також більш суворий контроль над окремими видами напівавтоматичної вогнепальної зброї з магазинами підвищеної ємності (тобто більше 20 патронів в короткоствольній напівавтоматичній зброї і більше 10 у довгоствольній) і автоматичної, яка була перероблена у напівавтоматику.

Нові правила вимагають, щоб вся інформація, яка необхідна для відстеження та ідентифікації вогнепальної зброї, реєструвалася в національній базі даних, а держави-члени ЄС вдосконалювали заходи щодо обміну інформацією.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Кандидатський статус для України: аргументи на користь та на шкоду Києву

Україна має достатньо аргументів на підтримку рішення про надання статусу кандидата у члени ЄС і контраргументів проти потенційних застережень.

Як російсько-українська війна змусила Японію відновити конфлікт з РФ

Невирішені територіальні суперечки з РФ, найвищий рівень підтримки України та допомога, заради якої довелося переступати через власні принципи – все це про Японію. 

Підтримка тим, хто надихає світ: як ЄС допомогає українцям

Історія судитиме всю міжнародну спільноту за те, як ми допомагаємо українському народу пережити найгіршу гуманітарну катастрофу в Європі з часів Другої світової війни.