ООН: 400 тисяч цивільних у пастці в західному Мосулі

Четвер, 23 березня 2017, 16:05

Близько 400 000 іракських мирних жителів опинилися в пастці в західній частині Мосула, з обмеженими запасами їжі та речей першої необхідності.

Про це повідомляє агентство ООН у справах біженців, передає Reuters.

Бруно Геддо, представник верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) в Іраку повідомив, що багато цивільних бояться втікати з міста через снайперів ІДІЛ та міни.

Проте, 157 тисяч осіб змогли втекти у передмістя Мосула до транзитних центрів відтоді, як місяць тому розпочався наступ урядових військ на місто.

"Найгірше ще попереду. Тому що 400 000 осіб перебувають в пастці в Старому місті, у ситуації паніки та злиднях, що неминуче може призвести до серйозних проблем, коли розпочнеться відтік великих масштабів", - сказав він.

Нагадаємо, нещодавно прем'єр-міністр Іраку Хайдер Аль-Абаді заявив, що наступ урядових військ з метою відбити місто Мосул від бойовиків "Ісламської держави" досяг кінцевої стадії.

Як відомо, Мосул є останнім оплотом ІДІЛ в Іраку. В січні іракські військові відбили східні райони міста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Точка неповернення: як Україна остаточно змінила стратегію у відносинах із Грузією

Стан відносин України та Грузії зараз на найнижчому рівні з відновлення незалежності у 1991 році.

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.