До 2,5 млн голосів на референдумі в Туреччині могли бути підтасовані - спостерігачі

Вівторок, 18 квітня 2017, 11:05

До 2,5 млн голосів могли бути підтасовані на референдумі в Туреччині, який завершився тим, що 51,41% виборців проголосували за внесення до конституції поправок щодо збільшення повноважень президента.

Про це заявила Алев Корун, австрійський член місії спостерігачів від Ради Європи, передає Reuters.

"Мова йде про те, що насправді закон дозволяє лише офіційні конверти для голосування. Проте Вища виборча комісія постановила, що конверти без офіційного штампа повинні бути допущені", - сказала вона.

"Є підозра, що до 2,5 млн голосів могли бути підтасовані", - заявила австрійський член парламенту.

За її словами, поліція в прокурдському місті Діярбакир заважала двом її колегам потрапити на місце голосування. Також, член комісії заявила, що у соцмережах з'явилися відео, на яких зафіксовано, що деякі люди голосують більше одного разу, проте така інформація ще має бути доведена.

Нагадаємо, референдум про внесення змін до конституції у Туреччині не відповідав демократичним стандартам, які унормовують Рада Європи та ОБСЄ. 

Спостерігачі наголосили, що обидві сторони кампанії не мали рівних можливостей у висвітленні своїх позицій.

Як відомо, на референдум у Туреччині було винесене питання змін до конституції, за якими президент Реджеп Таїп Ердоган отримує всю повноту влади в країні.

За внесення до конституції поправок проголосували 51,41% виборців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Повернення до Міжмор’я: як оновлена польська концепція може допомогти Україні

Україна потребує допомоги, щоб набуття членства у ЄС було максимально плавним та ефективним. Допомогти у цьому може колишня геополітична концепція Міжмор’я.

Секрети у шафі Трампа. За що ФБР переслідує експрезидента США та що йому загрожує

Першим про обшуки розповів сам Дональд Трамп, звинувативши владу в політичних переслідуваннях. Але у ФБР пояснили, що ситуація справді серйозна...

Європа без росіян: як переконати держави ЄС закрити кордон для громадян РФ

Чи можливо на загальноєвропейському рівні заборонити видачу віз росіянам? Та як забезпечити єдність усіх країн-членів ЄС в ініціативі з візовими обмеженнями?