Косово до кінця року планує подати заявку на членство в ЄС – міністр

Четвер, 4 травня 2017, 11:24

Косово до кінця цього року планує просити про статус країни-кандидата на членство у Європейському союзі.

Про це заявив глава МЗС Косова Енвер Ходжай на засіданні комітету Європарламенту у закордонних справах, повідомляє телеканал N1.

На думку міністра,  через три роки після підписання угоди з ЄС про стабілізацію та асоціацію і втілення порядку денного реформ Косово готове до подачі заявки на членство у ЄС.

Однак, за словами Ходжая, попри домашню роботу і діалог, Косово не отримує від ЄС такого ставлення, якого заслуговує.

"Ми розуміємо, що ЄС не ставиться до Косова у спосіб, в який він підтримує Сербію. Ми хотіли б бачити Сербію ближчою до ЄС, ми розуміємо, що означала б для Косова і всього регіону анти європейська Сербія. Я хочу бачити Сербію, Боснію, Чорногорію, Македонію, Косово членами ЄС" - сказав глава МЗС.

Однак він при цьому наголосив, що Косово має бути винагороджене за домашню роботу як і Сербія – початком переговорів про членство.

Варто зазначити, що з балканських країн офіційними кандидатами на вступ до ЄС є Албанія, Македонія, Сербія та Чорногорія.  Боснія подала заявку на членство на початку 2016 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Між критикою Путіна та спробами порозумітися: якою буде Німеччина після Меркель

"Будь-який новий німецький лідер захоче врегулювати свої відносини з РФ. Однак населення Німеччини почало критичніше ставитися до Путіна".

"Золота" німецька акція: хто стане молодшим партнером у новій коаліції

За результатами виборів "Зелені" та вільні демократи мають дуже високі шанси отримати "золоту акцію" у новій німецькій коаліції.  

Вугілля важливіше за Євросоюз: чи піде Польща на порушення рішення Суду ЄС

Суперечка щодо копальні "Турув" може призвести до нового витка конфлікту Польщі та Євросоюзу. Варшава може відмовитися виконувати рішення Суду ЄС.