Саудівська Аравія, Єгипет, ОАЕ і Бахрейн розірвали дипвідносини з Катаром

Понеділок, 5 червня 2017, 09:35

Саудівська Аравія, Єгипет, Об'єднані Арабські Емірати і Бахрейн розірвали дипломатичні зв'язки з Катаром, звинувативши його в підтримці тероризму.

Це безпрецедентний розрив між найбільш впливовими членами Ради співробітництва країн Перської затоки, повідомляє Reuters.

Держави Перської затоки оголосили про закриття транспортних зв'язків з Катаром і дали катарським гостям і жителям міст два тижні, щоб залишити країни.

Катар також виключений з військової коаліції, яка веде боротьбу з хуситами в Ємені.

За повідомленням телеканалу Al Jаzeera, Саудівська Аравія також закриває кордон і зупиняє повітряний і морський рух з Катаром, закликаючи "всі братські країни і компанії, зробити те ж саме".

МЗС Бахрейну виступив із заявою про те, що відкличе свою дипломатичну місію з катарської столиці Дохи, протягом 48 годин, і що все катарські дипломати повинні покинути Бахрейн в той же період.

Про відкликання дипломатичних місій заявили Єгипет, ОАЕ і Саудівська Аравія.

Єгипет також оголосив про закриття свого повітряного простору і морських портів для всіх катарських перевезень "для захисту своєї національної безпеки".

Ці кроки більш суворі, ніж ті, які вживалися в 2014 році протягом восьми місяців розбрату між країнами. Тоді Саудівська Аравія, Бахрейн і ОАЕ відкликали своїх послів з Дохи, але туристичні зв'язки підтримувалися і катарців не висилали з країн.

Розкол між Катаром і його найближчими союзниками може мати наслідки для Близького Сходу, де країни Перської затоки використовували фінансову і політичну владу, щоб впливати на події в Лівії, Єгипті, Сирії, Іраку та Ємені.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.