Уряд запропонує Раді спільну дорожню карту гармонізації законодавства України та ЄС

П'ятниця, 20 жовтня 2017, 11:12

Уряд запропонує парламенту ухвалити "дорожню карту законодавчих ініціатив" гармонізації вітчизняного законодавства із правом ЄС. 

Про це повідомила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, інформує сайт уряду.

Документ з чіткими кроками та термінами розробки й ухвалення необхідних законопроектів покликаний підвищити ефективність реалізації Угоди про асоціацію та дисциплінувати відповідальні органи влади.

Віце-прем’єр відзначила необхідність більш тісної співпраці між урядом і парламентом. Зокрема, щодо залучення комітетів і народних депутатів на початкових етапах розробки законопроектів, що вносяться на розгляд Ради Кабміном у контексті їх аналізу на відповідність нормам ЄС.

Цинцадзе також наголосила на тому, що настав час запровадити у ВР процедури, які би дозволили вже на етапі реєстрації відфільтровувати ті законопроекти, що прямо суперечать праву ЄС.

"Ми, спільно з комітетом євроінтеграції, працюємо над розробкою інституційного механізму, який підвищить ефективність виконання Угоди про асоціацію. Він має забезпечити можливість реалізації тих завдань, які стоять перед нами. У тому числі йдеться і про зміни до регламенту Верховної Ради України", – додала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

За словами Цинцадзе, така дорожня карта закріпить спільну відповідальність уряду і парламенту в  реалізації євроінтеграційних законодавчих ініціатив.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.