Глава німецької розвідки: Росія – потенційна загроза, її силові амбіції зростатимуть

Середа, 15 листопада 2017, 09:59

Глава німецької розвідки Бруно Каль вбачає у Росії потенційну загрозу та не бачить приводів для покращення стосунків з РФ.

Із такою заявою Каль виступив у Фонді імені Ганса Зайделя в Мюнхені, повідомило у вівторок ввечері видання Süddeutsche Zeitung.

Видання відзначає, що Каль перебуває на посаді з 2016 року та відтоді дав лише два інтерв’ю. Як правило Федеральна розвідувальна служба стримана у публічному аналізі безпекової ситуації і консультує федеральний уряд всередині країни.

Виступ у Мюнхені непересічний тим, що Каль чи не вперше дуже чітко озвучив застереження з приводу політики безпеки.

Каль вважає, що немає приводів для сподівань на покращення стосунків з Росією за правління Путіна, а концентрація влади у одних руках говорить лише про продовження труднощів.

За його словами, не варто більше плекати надій щодо Криму", та додав, що "силові амбіції Росії зростатимуть".

Після масштабних спільних російсько-білоруських військових маневрів розвідувальна служба  зафіксувала "вражаючу" модернізацію озброєння і вміння управління військами. Каль стверджує, що це виникає занепокоєння.

За його словами, Росія намагається повернути собі лідерську роль на європейському континенті: "Метою є послабити Євросоюз та відштовхнути США, а особливо - вбити між ними клин".

"Щоби бути зрозумілим: замість партнера у сфері європейської безпеки ми маємо в Росії, скоріше, потенційну загрозу. Глобальнополітичний гравець Росія повернулася, вона буде залишатися незручним сусідом", - застеріг глава німецької спецслужби.

Тим не менш, Каль закликав налагоджувати "тісні зв'язки" з Росією, тримаючи відкритими канали спілкування.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.