Швейцарія не поспішатиме укладати нову угоду з ЄС – глава МЗС

Четвер, 1 лютого 2018, 09:16

Швейцарія не встигне провести всі законодавчі процедури до встановленого Єврокомісією терміну для укладання угоди щодо нового договору.

Про це заявив міністр закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс, повідомляє Euractiv.

Угода, яка б більш тісно пов'язувала нейтральну країну з її найбільшим торговельним партнером, мала бути підписана на початку року.

Кассіс сказав, що уряд в Берні все ще повинен точно прояснити, що саме він хоче від нової угоди, яка замінить поточні двосторонні угоди в різних галузях.

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер нещодавно заявив, що хоче до весни побачити прогрес щодо укладення договору.

"Це ніколи не було рішенням Швейцарії. Це було повідомленням Європейського Союзу... У нас не буде договору про доступ до ринку до квітня", - сказав Кассіс, коментуючи заяву Юнкера.

Брюссель пропонує Берну підписати договір, згідно з яким Швейцарія, яка не є членом ЄС, прийме закони ЄС, що регулюють єдиний ринок, а за це отримає розширений доступ. Угода також передбачає, що Європейський суд має право врегульовувати будь-які суперечки.

З цією пропозицією не погоджується найбільша у швейцарському парламенті Народна партія, яка також має дві з семи посад в уряді. Багато швейцарських консерваторів також стурбовані тим, що дають "іноземним суддям" таку владу, і хочуть спочатку побачити, якою буде угода Британії та ЄС.

Брюссель в минулому році вніс Швейцарію в список спостереження за податковими гаванями та надав швейцарській фондовій біржі лише один рік доступу до єдиного ринку з можливістю продовження, яка пов'язана з узгодженням договору.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua