Словаччина слідом за Болгарією відмовилася ратифікувати Стамбульську конвенцію

П'ятниця, 23 лютого 2018, 10:37

Словаччина виступила проти ратифікації Стамбульської конвенції про запобігання та боротьбу з насильством щодо жінок та насильством в сім'ї.

Про це повідомляє Euractiv.

Словацький прем'єр-міністр Роберт Фіцо вчора заявив, що відмовляється ратифікувати Стамбульську конвенцію, оскільки вважає, що вона суперечить конституційному визначенню шлюбу в країні як гетеросексуального союзу.

"У конвенції йдеться про стереотипи та гендерну рівність у сенсі усунення так званих традиційних ролей чоловіків і жінок у сім'ї. Це викликає сумніви. Якщо не буде повного дотримання положень конвенції з визначенням шлюбу як зв'язку між чоловіком і жінкою, я ніколи не погоджусь на ратифікацію", - сказав Фіцо.

Парламент Словаччини змінив Конституцію країни у 2014 році, визначивши шлюб як союз між чоловіком і жінкою, що викликало протести правозахисних груп.

Незважаючи на те, що Фіцо виступив проти ратифікації конвенції, він заявив, що налаштований включити деякі її елементи у внутрішнє законодавство Словаччини.

"Ми будемо приймати всі необхідні нормативні акти для забезпечення нашого законодавства на європейському рівні, коли йдеться про захист жінок від насильства", - сказав він.

Минулого тижня подібне рішення озвучила Болгарія, яка зараз головує в ЄС. Таким чином, триває протистояння більш соціально консервативних країн Центральної Європи з ліберальними цінностями Західної Європи.

Близько половини членів Ради Європи, в тому числі 17 країн ЄС, ратифікували Стамбульську конвенцію з прав людини, яка є першим  у світі обов'язковим інструментом із запобігання та боротьби з насильством щодо жінок.

Україна також досі не ратифікувала Стамбульську конвенцію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Більш проєвропейські Нідерланди: які зміни анонсує новий уряд Рютте

Попри збереження старої коаліції, новий уряд Нідерландів обіцяє змінити свій курс щодо поглиблення європейської інтеграції та розширення ЄС.

Настав час змінити політику Берліна щодо РФ: звернення німецьких експертів до уряду

Якщо Берлін обмежуватиметься символічними реакціями на ревізіоністські авантюри РФ – це лише спокушатиме Кремль на нові неприйнятні кроки...

Найгірший з принців: як син Єлизавети II підставив британську монархію

У британській королівській родині стався ще один скандал. Проте тепер Букінгемському палацу довелося піти на безпрецедентні заходи.