Земан – маріонетка Кремля: у Чехії критикують президента через тиск у справі хакера з РФ

Неділя, 25 лютого 2018, 10:50

Чеські політики критикують президента Мілоша Земана за спроби вплинути на рішення міністра юстиції щодо екстрадиції російського хакера Євгенія Нікуліна до Росії, а не до США, де на нього чекає більше покарання.

Про це повідомляє Aktualne.

Чеська влада заарештувала Нікуліна у жовтні 2016 року у співпраці з ФБР. Інтерпол видав на нього міжнародний ордер. Росіянина звинуватили у зломі комп'ютерів і крадіжці інформації у LinkedIn, Dropbox та інших компаній.

Верховний суд Чехії дозволив екстрадицію Нікуліна до США або Росії. Остаточне рішення у цій справі має прийняти міністр юстиції Чехії.

Раніше чеські ЗМІ повідомляли про неодноразові спроби Земана вплинути на рішення міністра юстиції Роберта Пелікана. У суботу міністр підтвердив цю інформацію виданню Aktualne.

"Правда, що цього року відбулися дві зустрічі, під час яких мене президент просив, щоб я не видавав російського громадянина Сполученим Штатам, а екстрадував його в Росію", - сказав Роберт Пелікан.

Ця інформація викликала хвилю критики на адресу Мілоша Земана серед чеських політиків, які наголошують, що президент не має права втручатися у роботу міністра.

"Це викликає абсолютне обурення. Соромно, коли президент намагається вплинути на міністра юстиції у цьому питанні, це крок назад до Путіна, і я відчуваю відразу до такого способу поведінки", - розлютився колишній глава МЗС Чехії Карел Шварценберг.

"Президент Земан тільки підтверджує, що його зв'язки з Росією надзвичайно сильні, де-факто він представляє більше свої інтереси, ніж чеські. Тиск на міністра виходить за рамки його компетенції, я сподіваюся, що міністр не піддасться тиску", - каже депутат Європарламенту Павел Теличка.

"Тиск президента щодо видачі Нікуліна Росії підтверджує, що Земан є маріонеткою Кремля, яка перетворює Чехію у підпорядковану Путінові губернію. Це ще один крок Земана проти демократичного спрямування нашої країни та її прозахідного курсу", - критикує дії президента представниця "Громадянської демократичної партії" Мирослава Немцова.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Двері НАТО відкриваються: що змінює для України вступ Фінляндії та Швеції до Альянсу

Безпекова карта Європи радикально змінюється. Швеція та Фінляндія вже отримали оборонні гарантії від ядерної держави...

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.