77% українських заробітчан в Польщі займаються фізичною працею

Вівторок, 27 березня 2018, 14:15

Понад три чверті українців, які працюють у Польші, мають роботу, пов'язану з фізичною працею, при цьому лише 1% українців у Польші працюють на керівних посадах.

Про це свідчать дані опитування "Робота в Польщі: думки заробітчан", проведеного соціологічною групою "Рейтинг", інформує УНІАН.

За данними опитування, 77% українців у Польщі переважно виконували фізичну роботу, 16% – працювали у сфері послуг, 3% – мали працю, пов’язану із інтелектуальною діяльністю, і лише 1% працювали на керівних посадах.

Чоловіки майже в абсолютній більшості (89%) виконували фізичну роботу, лише 6% з них працювали у сфері послуг.

Серед жінок фізичною роботою займалися 63%, у сфері послуг працювали 28%.

Що вищий рівень освіти, то частіше респонденти знаходили роботу у сфері послуг або ж займалися інтелектуальною працею.

За результатами дослідження, 34% працювали у Польщі на сільськогосподарських роботах, 32% – на будівництві чи ремонтних роботах. 8% виконували роботу по дому, 7% – працювали у ресторанному бізнесі, 5% – у готелях, 4% – доглядали за особами похилого віку, інвалідами, іншими видами діяльності займалися 3%, працювали у сфері послуг менше 3% опитаних.

На сільськогосподарських роботах частіше працювали жінки та найстарші респонденти, у будівництві та ремонті – чоловіки, молодь та особи середнього віку.

Жінки, на відміну від чоловіків, також частіше були задіяні у роботах по дому та ресторанному бізнесі, догляді за людьми похилого віку та інвалідами, дітьми, у сфері послуг.

Дослідження проведене з 9 по 26 лютого 2018 року. Аудиторія: мешканці Львова, Івано-Франківська, Тернополя, Луцька віком від 18 років і старші, які протягом останніх п’яти років працювали у Польщі. Вибіркова сукупність: 400 респондентів. Похибка - не більше 4,9%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua