Шість країн ЄС хочуть продовжити прикордонний контроль на півроку

П'ятниця, 9 березня 2018, 18:49

Данія та п'ять інших країн Шенгенської зони готують нове продовження механізму прикордонного контролю ще на шість місяців.

Про це повідомляє The Local.

Термін поточних прикордонних контрольних заходів в Данії, Швеції, Німеччині, Австрії, Норвегії та Франції закінчується 12 травня.

Міністр закордонних справ Данії Інгер Стойберг вважає, що немає підстав не продовжувати посилений прикордонний контроль.

"Я не можу собі уявити, що ми скасуємо прикордонний контроль в даний час. Я думаю, ми маємо відносну згоду з цього питання ", - сказала Стойберг у Брюсселі, де міністри шести країн зустрічалися для обговорення цього питання.

В той же час, єврокомісар з питань міграції Дімітріс Аврамопулос скептично висловився щодо необхідності подальшого прикордонного контролю. На його думку, краще збільшувати присутність поліції у прикордонних районах.

"Наша політика дуже чітка: ми хочемо повернутися до нормально функціонуючого Шенгену, це принцип, на якому ми базуємо свою роботу з усіма країнами", - сказав він, додавши, що "скоро" очікує нормальних умов повернення.

Країни повинні повідомити Європейську комісію про запропоновані нові заходи за місяць до їх набрання чинності.

Данія запровадила прикордонний контроль в січні 2016 року і з того часу кілька разів його продовжувала.

Прикордонний контроль проводиться на сухопотнуму кордоні з Німеччиною. Поліція вибірково перевіряє документи у автомобілістів. Раніше з поліцейськими патрулювали і бійці Національої гвардії, але у липні 2017 року їх відкликали з кордону.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Небезпечна Нормандія: хто та як тиснув на Єрмака під час зустрічі у Парижі

Формула "3+1", за якою Франція та Німеччина були на боці України, дала тріщину. Щоб уникнути найгіршого сценарію, Київ мусить діяти на упередження.

Павло Клімкін: Бліцкриг на всю Україну неможливий, але щодо Києва у Кремлі є сценарій

"Для Зеленського проблема номер один – це не постачання зброї. Головна мегазадача – це реальна експансія німецького бізнесу в Україну".

Більше підтримки для України: чого чекають від своїх урядів громадяни європейських країн

Чи готові західні лідери посилити дипломатію не самими лише санкціями, а й військовою підтримкою в разі найгіршого сценарію?