У ЄС заборонили пестициди, які вбивають бджіл

П'ятниця, 27 квітня 2018, 16:05

Держави ЄС підтримали пропозицію Єврокомісії ввести заборону пестицидів, які вбивають бджіл.

Про це йдеться у заяві на сайті ЄК.

Під заборону потрапили інсектициди неонікотиноїдної групи. Інсектициди є одним із підвидів пестицидів. Йдеться про повне вилучення із застосування на відкритому повітрі трьох активних речовин - імідаклоприду, який розроблений компанією Bayer CropScience, клотіанідину, який розроблений Takeda Chemical Industries і Bayer CropScience, а також тіаметоксаму від Syngenta.

"Всі зовнішні прояви застосування будуть заборонені, і відповідні неонікотиноїди будуть дозволені тільки в постійних теплицях, де не очікується контакту з бджолами", - заявила Європейська комісія.

Здоров'я бджіл має першочергове значення, оскільки це стосується біорізноманіття, виробництва продуктів харчування та довкілля, зазначили в ЄК. 

Як відомо, з 2013 року ЄС заборонив використання трьох неонікотиноїдів для певних культур, таких як ріпак, після того, як було виявлено ризики для медоносних бджіл. Тепер йдеться про майже повну заборону. Рішення набуде чинності протягом року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Аргумент для Путіна: як питання Косова повернулося у велику політику

Якщо не поставити крапку в косовському питанні, то Росія буде постійно використовувати цей прецедент для виправдання анексії територій сусідніх держав.

Двері НАТО відкриваються: що змінює для України вступ Фінляндії та Швеції до Альянсу

Безпекова карта Європи радикально змінюється. Швеція та Фінляндія вже отримали оборонні гарантії від ядерної держави...

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?