Лише 7% українських студентів у Польщі планують повернутись в Україну

Вівторок, 19 червня 2018, 16:54

Кожен третій український студент у Польщі після закінчення навчання планує поїхати у західні країни Євросоюзу і лише 7% планують повернення в Україну.

Про це свідчать результати дослідження Інституту суспільних відносин (ISP), проведеного серед українських студентів у Польщі, повідомляє "Польське радіо".

Інститут поцікавився, чому українці навчаються у Польщі і якими є їхні плани щодо майбутньої професії. Авторка дослідження у Польщі доктор Мариля Косс-Горишевська з Інституту суспільних відносин сказала, що кожен третій українець після закінчення навчання у Польщі хоче поїхати на Захід.

Повернення в Україну обмірковують тільки 7% респондентів.

З дослідження випливає, що українці вибирають навчання у Польщі у зв’язку із незадовільними умовами життя в Україні та бажанням отримати диплом в одній з країн ЄС.

Опитані визнали, що на їхнє рішення впливає не якість навчання, а менші витрати на життя порівняно з іншими країнами євроспільноти, а також добра пропозиція стипендій та можливість безкоштовного здобуття вищої освіти.

Директор аналітичного центру CEDOS Єгор Стадний наголосив, що українські студенти добре інтегруються у Польщі, але з країн Вишеградської групи найкраще вони це роблять у Чехії. На думку експерта, причиною може бути те, що студенти більше не можуть покладатися на подібність польської та української мов, і самі повинні навчитися спілкуватися чеською мовою, що допомагає в інтеграції.

Опитані українці найчастіше навчаються на гуманітарних спеціальностях, вони вибирають соціальні науки, а також правознавство та менеджмент. Набагато рідше українські студенти вивчають природничі та точні науки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: