У Польщі запускають проект, що допоможе студентам з України знайти роботу

Вівторок, 19 червня 2018, 13:34

У Польщі запускають проект EdWork з метою допомогти студентам з України, Білорусі, Молдови та Росії знайти легальну роботу у країні.

Про це пише "Польське радіо".

Проект передбачає пошук тимчасового заробітку, а також постійної праці як для іноземних студентів, котрі навчаються в Польщі, так і для студентів іноземних закладів вищої освіти. Проект проходить під патронатом Парламенту студентів Польщі, а стратегічним партнером є "Група EWL", яка працевлаштовує іноземців в Польщі.

"Наші партнери, серед яких великі польські та іноземні фірми, зокрема, зі сфери послуг, харчової промисловості та логістики, вже заявили про готовність працевлаштувати 850 студентів зі Східної Європи на період літніх канікул", - сказав президент Групи EWL Анджей Коркус.

Студентам допоможуть вирішити всі питання пов'язані з легалізацією перебування в Польщі та влаштуватися на легальну роботу. Молоді навіть можуть надавати житло.

"Участь у програмі безкоштовна. На початковому етапі проект триває від 1 до 3 місяців - тобто якраз у період літніх канікул. Далі ми передбачаємо можливість знайти молоді зі Східної Європи роботу в Польщі, сумісну з навчанням в польських вишах", - сказав ініціатор проекту, уповноважений з інтернаціоналізації вищої освіти Парламенту студентів Польщі Кірил Салата.

На початку 2018 року в Польщі було понад 72 тис. іноземних студентів з приблизно 160 країн, найбільше - з України та Білорусі. За словами міністра науки і вищої освіти Польщі, віце-прем'єр-міністра Ярослава Ґовіна, в 2020 році ця цифра може зрости до 100 тис.

Згідно з дослідженням, дедалі більше українців у Польщі мають такі ж зарплати, як і поляки, при цьому роботодавці не виключають, що платитимуть їм більше.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua