СОТ визнала неправомірними українські мита проти російського аміаку

П'ятниця, 20 липня 2018, 19:02

Світова організація торгівлі оприлюднила рішення у справі суперечки Росії проти України щодо антидемпінгових заходів Києва стосовно нітрату амонію з РФ. Згідно з рішенням Україна програла по ключових позиціях.

Водночас у Мінекономрозвитку трактують це рішення як перемогу, стверджуючи, що експерти СОТ підтримали основну позицію України, повідомляє прес-служба міністерства.

"Група експертів не заперечила позицію України в частині необхідності дотримання ринкового принципу формування вартості експортного товару та відхилила ряд процесуальних вимог Росії", - заявили у міністерстві.

"Це важливе рішення, бо ним визнано право на проведення коригування при підрахунку нормальної вартості товару у випадку доведення її "неринкового" характеру. Така практика дозволяє створювати умови для функціонування конкурентного ринку з рівними умовами для всіх його учасників" - прокоментувала заступник міністра економічного розвитку і торгівлі – торговий представник України Наталія Микольська.

У міністерстві визнають, що група експертів прийняла рішення щодо задоволення частини вимог Росії щодо окремих елементів процедури проведення розслідування, а у частині – підтримала позицію України.

Також у міністерстві визнають, що групою експертів було прийнято рішення щодо недотримання українською стороною вимог СОТ щодо розповсюдження у 2014 році дії антидемпінгових заходів на групу компаній "ЄвроХім", на продукцію яких в 2010 році на підставі рішень суду було встановлено нульову ставку мита.

Сторони мають право подати апеляцію на рішення, однак у Мінекономрозвитку ще не визначились, чи будуть іти на цей крок.

Детальніше читайте у статті "ЄвроПравди": "Отруєння аміаком: Україна програла РФ суперечку в СОТ".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua