Єврокомісія вимагає припинити прикордонний контроль всередині ЄС

Четвер, 13 вересня 2018, 09:30

Європейська комісія наполягає на припиненні прикордонного контролю всередині Європейського Союзу.

Про це заявив єврокомісар з питань міграції та внутрішніх справ Дімітріс Аврамопулос, передає DW.

Контроль на внутрішніх кордонах у деяких країнах Шенгенської угоди було запроваджено з метою протидії неконтрольованій нелегальній міграції. Цей захід суперечить принципам Шенгену і загрожує свободі пересування європейських громадян. Теоретично відступ від правил не може тривати більше двох років.

За словами єврокомісара, потрібно "якнайшвидше повернутися до нормального функціонування Шенгену. До Шенгенської зони належать 22 країни ЄС, між якими у звичному режимі немає прикордонного контролю.

Аврамопулос планує 13 вересня представити в Брюсселі деталі пропозиції Єврокомісії щодо міграційної політики. Єврокомісар назвав Шенгенську угоду "одним з найбільших досягнень європейської інтеграції". Нові пропозиції сприятимуть захисту угоди, вважає він. "У нас немає наміру побудувати Європу-фортецю", - наголосив комісар ЄС, додавши, що Європа є і залишиться місцем, де кожен хто потребує допомоги, зможе її отримати.

 

Нині прикордонний контроль у Євросоюзу діє на кордоні Німеччини та Австрії, Італії та Австрії. Ефект доміно поширився на Чехію та Словаччину, які також захотіли контролювати потік мігрантів з австрійського кордону (та угорського кордону у випадку Словаччини).

Контроль на власних кордонах також здійснюють Франція, Данія, Швеція та Норвегія, яка не входить до складу ЄС, але є членом Шенгенської зони. Влада цих країн пояснює запровадження контролю на кордонах бажанням гарантувати безпеку на тлі міграційної кризи.

Як відомо, європейський парламент закликає до приєднання Румунії, Хорватії і Болгарії до Шенгенської зони. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua