Більшість населення Фінляндії хоче жити за зимовим часом

Середа, 17 жовтня 2018, 15:17

Більшість фінів воліли б остаточно перейти на зимовий час, свідчить результат голосування на форумі Otakantaa.fi.

Про це повідомляє Yle.

Всього в опитуванні взяли участь 677 тисяч осіб. Близько 238 тисяч людей, тобто 52%, висловилися за перехід на зимовий час. Близько 216 тисяч або 48% проголосували за літній.

49% опитаних вважають важливим або досить важливим зберегти різницю в часі з країнами Скандинавії і Центральної Європи в межах однієї години.

ЄС вирішив скасувати переведення годинників на літній і зимовий час після проведення опитування, під час якого громадяни Євросоюзу підтримали цю ідею. 

Європейська комісія пропонує скасувати сезонне переведення годинників у всьому Євросоюзі, проте надає країнам-членам свободу вирішити, за яким часом вони хочуть жити – зимовим чи літнім.

Щоб забезпечити плавний перехід, Єврокомісія дає державам-членам час до квітня 2019 року – до цієї дати вони повинні визначитися, зимовим чи літнім часом вони планують користуватися.

Останній обов'язковий перехід на літній час у Європейському союзі відбудеться в неділю, 31 березня 2019 року. Після цього держави-члени, які захочуть назавжди повернутись до зимового часу, зможуть зробити це востаннє у неділю 27 жовтня 2019 року.

Після цієї дати у Євросоюзі сезонні переведення годинників будуть скасовані.

Пропозицію Європейської комісії повинні погодити Європарламент та Рада ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua