Північна та Південна Кореї домовилися прибрати зброю з кордону

Понеділок, 22 жовтня 2018, 14:28

Північна і Південна Корея та командування ООН домовилися в понеділок про відведення вогнепальної зброї та постів охорони з демілітаризованої зони села Пханмунджом цього тижня.

Про це йдеться в повідомленні міністерства оборони південної Кореї, повідомляє Reuters.

Три сторони провели другий раунд переговорів у Пханмунджомі, щоб обговорити шляхи демілітаризації кордону згідно з нещодавнім міжкорейським пактом, підписаним на саміті минулого місяця в Пхеньяні.

Очолюване США командування ООН наглядає за ситуацією у демілітаризованій зоні з кінця військових дій під час війни між обома Кореями 1950-1953 років.

Обидві Кореї сподіваються відвести 11 охоронних постів в радіусі 1 км вздовж Військової демаркаційної лінії на їх кордоні до кінця року. Вони також планують вивести всю вогнепальну зброю з Об'єднаної зони безпеки в Пханмунджомі і скоротити до 35 осіб кількість співробітників, які перебувають там.

На зустрічі в понеділок три сторони домовилися про відведення вогнепальної зброї та охоронних постів з Об'єднаної зони безпеки до четверга. Вони планують провести спільну перевірку протягом наступних двох днів, йдеться в повідомленні міністерства.

"Ми обговорили терміни виведення вогнепальної зброї та охоронних постів, а також способи коригування чисельності вартового персоналу і проведення спільних інспекцій", - йдеться в заяві міністерства.

Угода також включає в себе припинення "всіх ворожих дій" і впровадження заборони на польоти біля кордону.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua