Віце-прем'єр вказала на саботаж Радою певних євроінтеграційних законів

Понеділок, 14 січня 2019, 20:23

Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе сподівається, що закріплення в Конституції України курсу на ЄС і НАТО стане додатковим важелем тиску на народних депутатів, які саботують певні євроінтеграційні закони.

Про це вона заявила в інтерв'ю телеканалу "Рада" у понеділок, 14 січня, пише "Укрінформ".

"На даний момент я досить часто бачу певний саботаж Верховною Радою тих євроінтеграційних законів, які для нас є пріоритетними для того, щоб ми, наприклад, виконували Угоду про асоціацію. Я сподіваюсь, що закріплення в Конституції цього курсу (на ЄС і НАТО. - ред.) стане додатковим важелем тиску на народних депутатів, щоб вони припинили саботувати або гратися зі своїми особистими чи якимись бізнесовими інтересами, які деякі з них представляють, для того, щоб власне просуватися шляхом європейської інтеграції", - розповіла Климпуш-Цинцадзе.

Вона нагадала, що торік наприкінці лютого уряд і парламент затвердили політичну дорожню карту законодавчого забезпечення європейської інтеграції.

"Ми просунулися в її виконанні, але хотілося б більшої результативності. Якщо з 57 законопроектів, які були включені до цієї карти, було прийнято на кінець року в двох читаннях десять, і ще 11 пройшли перше читання, то це, напевно, не найефективніший результат", - зазначила віце-прем'єр.

Климпуш-Цинцадзе сподівається, що зміни до Конституції щодо закріплення курсу на ЄС і НАТО будуть не тільки політичною декларацією різних політичних сил, а й перетворяться на практичні кроки. Вона акцентувала, що насамперед це стосується реалізації Угоди про асоціацію або тих законодавчих змін, які необхідні, щоб виконати ухвалений в червні 2018 року закон про національну безпеку.

Верховна Рада 22 листопада 2018 року підтримала в першому читанні президентський законопроект № 9037 про внесення змін до Конституції в частині закріплення стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС і НАТО.

Президент Петро Порошенко 16 грудня закликав Верховну Раду в лютому 2019 року підтримати законопроект в другому читанні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua