Посольство РФ у Празі перездає квартири, надані Чехією для дипломатів - ЗМІ

Вівторок, 5 березня 2019, 08:15

Російське посольство в Празі отримує прибуток від оренди сотень квартир у районі Прагa 6, призначених для російських дипломатів.

Про це пише Denik N.

Квартири в чотирьох будинках належать чеській державі і надані російському посольству для її дипломатів на невизначений період часу до падіння комунізму 1989 року, підтвердили в МЗС Чехії.

Квартири здають людям без контракту, і вони сплачують оренду готівкою безпосередньо посольству Росії, зокрема представнику російського підприємства "Госзагрансобственность".

"Хоча ці виплати є незвичайними грошима, люди - виключно власники російських паспортів - несуть гроші сюди для оренди приблизно двохсот квартир, в яких вони прожили роками", - зазначається в статті.

Як повідомляється, ця діяльність задокументована низкою оголошень, які пропонують орендувати квартири.

"Гроші збирає готівкою посадова особа російського посольства. Орендарі, які протестували, закінчили або перед судом, або в лікарні", - сказано в розслідуванні. "Орендарі скаржилися на насильство і знущання", - пише видання.

Така діяльність може порушувати Віденську конвенцію про дипломатичні відносини, йдеться в матеріалі.

У звіті Інформаційної служби безпеки Чехії за 2017 рік йдеться про великий штат співробітників Посольства Росії в Чехії, через яке Російська Федерація чинить тиск на чеських політиків. Голова МЗС Томаш Петршичек ще до його оприлюднення у грудні вказував на необхідність зменшення недипломатичного персоналу посольства РФ у Празі. 

У листопаді Петршичек зазначив, що його відомство веде "діалог з російською стороною не лише про загальну кількість дипломатів у Празі, одна з тем - скоротити кількість зареєстрованих автомобілів посольства Російської Федерації, яка є дуже високою".

Нагадаємо, 26 березня минулого року влада Чехії повідомила, що висилає трьох співробітників російської розвідки, які працюють під дипломатичним прикриттям, на знак солідарності з Великою Британією. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Повернення до Міжмор’я: як оновлена польська концепція може допомогти Україні

Україна потребує допомоги, щоб набуття членства у ЄС було максимально плавним та ефективним. Допомогти у цьому може колишня геополітична концепція Міжмор’я.

Секрети у шафі Трампа. За що ФБР переслідує експрезидента США та що йому загрожує

Першим про обшуки розповів сам Дональд Трамп, звинувативши владу в політичних переслідуваннях. Але у ФБР пояснили, що ситуація справді серйозна...

Європа без росіян: як переконати держави ЄС закрити кордон для громадян РФ

Чи можливо на загальноєвропейському рівні заборонити видачу віз росіянам? Та як забезпечити єдність усіх країн-членів ЄС в ініціативі з візовими обмеженнями?