Чехія висилає 3 російських розвідників, які працюють під прикриттям – Бабіш

Понеділок, 26 березня 2018, 16:42

Чехія висилає трьох співробітників російської розвідки, які працюють під дипломатичним прикриттям, на знак солідарності з Великою Британією.

Про це оголосили прем'єр-міністр Чехії Андрей Бабіш та міністр закордонних справ Мартін Стропніцький на спеціальній прес-конференції, повідомляє Aktualne.

"Коли наш союзник просить про допомогу, ми повинні піти йому назустріч", - сказав Бабіш, за словами якого, спостерігається "більш жорсткий спосіб шпигунства, ніж ми звикли".

Прем'єр також засудив заяви Москви про те, що Чехія може бути джерелом походження отруйної речовини "Новічок".

"Росіяни перейшли всі кордони, коли сказали, що "Новічок" може походити з Чехії", - сказав Бабіш.

Стропніцький повідомив, що викликав російського посла Олександра Змеєвського до МЗС у другій половині дня і повідомив про вислання співробітників посольства. Вони повинні залишити країну до 1 квітня.

Як відомо, у понеділок Сполучені Штати та 14 європейських країн синхронно оголосили про висилку російських дипломатів на знак солідарності з Британією.

Минулого тижня на саміті в Брюсселі лідери ЄС погодилися з позицією Великої Британії, що "дуже ймовірно" Росія несе відповідальність за атаку в Солсбері.

Британія вже вислала 23 російських дипломатів і призупинила дипломатичні контакти з Москвою на високому рівні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Друга поразка Шольца: який сигнал німецькі виборці надіслали канцлеру та його партії

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера вийшов не дуже вдалим. Це показала друга поспіль поразка на регіональних виборах.

Компенсація за знищене війною: на чому вже зараз варто зосередитися Україні

Завдання України – вимагати створення окремого міжнародного механізму з компенсації Україні за рахунок заморожених активів РФ.

Аргумент для Путіна: як питання Косова повернулося у велику політику

Якщо не поставити крапку в косовському питанні, то Росія буде постійно використовувати цей прецедент для виправдання анексії територій сусідніх держав.