Парламент Британії підтримав гей-шлюби, доступ до абортів у Північній Ірландії

Середа, 10 липня 2019, 08:47

Британські парламентарі проголосували за легалізацію одностатевих шлюбів і розширення доступу до абортів в Північній Ірландії, хоча голосування автоматично не призведе до зміни законів.

Про це повідомляє "Європейська правда", посилаючись на АР.

Північна Ірландія, починаючи з 2014 року, має власне законодавство, яке не відповідає британському і шотландському у питанні дозволу одностатевих шлюбів. Доступ до абортів також суворо обмежений.

Роботу Асамблеї Північної Ірландії призупинили вже понад два роки на тлі суперечок між провідними протестантськими і католицькими партіями, залишивши парламентові Великої Британії прийняття деяких ключових рішень.

Читайте також
Не лише Brexit: чим загрожує урядова криза у Північній Ірландії

У вівторок британські законодавці підтримали заклики опозиційної Лейбористської партії проголосувати про розширення права на аборти та одностатеві шлюби, якщо до 21 жовтня не буде запущена асамблея Північної Ірландії.

Якщо засідання Асамблеї у Белфасті відбудеться, це може скасувати рішення, ухвалені в Лондоні.

Північна Ірландія - єдина частина Великої Британії, у якій не узаконені одностатеві шлюби. Найбільша партія Північної Ірландії "Демократична юніоністська партія" виступає проти легалізації таких шлюбів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua