Раду Європи закликали почати розслідування щодо Британії через Brexit

Четвер, 19 вересня 2019, 17:20

Групи громадянського суспільства закликали Раду Європи почати розслідування стосовно дотримання верховенства права Великою Британією.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Euractiv.

У четвер громадські організації висловили свої побоювання в листі новому Генеральному секретарю Ради Європи Марії Пейчинович Бурич. Вони заявляють, що зростає занепокоєння з приводу того, чи виконує уряд Великої Британії свої зобов'язання щодо дотримання закону.

Читайте також
Британія проти "штучних дедлайнів", але направила ЄС свої пропозиції по Brexit

 Особливу тривогу викликає ймовірна загроза не виконання закону, який зобов'язує прем'єр-міністра Бориса Джонсона подати заявку на відтермінування Brexit, щоб уникнути "жорсткого" виходу з ЄС, а також – недавнє неоднозначне призупинення роботи британського парламенту.

Напередодні загальних виборів 2017 року Консервативна партія Великої Британії взяла на себе тимчасове зобов'язання залишатися в рамках Європейської конвенції про права людини.

Однак на тлі можливості нових виборів, які можуть відбутися найближчими місяцями, у активістів є нові побоювання, що Велика Британія залишить ЄСПЛ та Раду Європи.

Звинувачення у тому, що уряд в Лондоні навмисно перешкоджав участі більш ніж мільйона виборців у травневих виборах до Європарламенту, вже розглядаються ключовими членами Європарламенту. Європейська комісія також готує власний звіт щодо цього питання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua