Шотландські націоналісти допустили союз із лейбористами задля референдуму про незалежність

П'ятниця, 8 листопада 2019, 15:46

Шотландські націоналісти домагатимуться "прогресивного союзу" з опозиційною Лейбористською партією, якщо вибори наступного місяця призведуть до того, що ніхто не виграє одноосібної більшості, але партія хоче другого голосування за незалежність взамін.

Про це заявила у п'ятницю лідер Шотландської національної партії (SNP), голова шотландського уряду Нікола Стерджен, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Reuters.

Британці підуть на виборчі дільниці 12 грудня для проведення дострокових виборів, на яких прем'єр-міністр Борис Джонсон закликав покінчити із Brexit.

У SNP зараз є 35 з 59 депутатів, деякі опитування припускають, що вони посилять свої позиції.

"Якщо буде підвішений парламент, депутати SNP намагатимуться сформувати прогресивний альянс, щоб виключити торі з уряду", - сказала Стерджен на початку кампанії SNP в Единбурзі.

Читайте також
Прем’єр Британії каже, що не дозволить другий референдум про незалежність Шотландії

"SNP не збирається надавати підтримку партіям, які не визнають центрального принципу права населення Шотландії на вибір свого майбутнього", - додала вона.

Лейбористська партія не виключала другого голосування за незалежність, але заявила в п'ятницю, що не прагне угод.

Шотландський уряд хоче поставити питання про незалежність на нове голосування у другій половині 2020 року і почав законодавчий процес у місцевому парламенті для досягнення цієї мети.

Однак для того, щоб будь-який референдум був юридично зобов'язуючим, йому потрібне зелене світло від уряду Британії.

Нагадаємо, перший референдум про незалежність Шотландії від Великої Британії пройшов в 2014 році. Тоді 55% населення виступили проти такого кроку.

Водночас на референдумі про вихід Британії з ЄС 62% шотландців заявили, що хочуть залишитися у складі ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua