Прискорення робіт над Nord Stream 2 не дозволить компаніям уникнути санкцій США – ЗМІ

Понеділок, 30 грудня 2019, 16:47

Будь-які компанії, які поспішають закінчити будівництво газогону "Північний потік-2", який потрапив під санкції США в цьому місяці, ризикують бути покараними.

Про це повідомило агентство Reuters з посиланням на високопоставлених американських чиновників, передає "Європейська правда".

Загроза санкцій, що блокують доступ до фінансової системи США, вже змусила швейцарську компанію Allseas, що прокладає глибоководну трубу, призупинити роботу над проєктом. При цьому залишилося побудувати ще 160 км трубопроводу.

Ця коротка відстань і 30-денний період на "згортання" робіт, передбачений санкціями, привели до припущення, що трубопровід буде незабаром завершений.

Але високопоставлені американські чиновники, які виступали на умовах анонімності, відкинули ідею про те, що період на згортання дає компаніям час на прискорене завершення будівництва "Північного потоку-2".

Читайте також
Ключовий підрядник Газпрому не відновлюватиме роботу над "Північним потоком-2"

"Сумлінність не означає пришвидшення прокладання труби", - сказав один з чиновників.

"Санкції будуть введені, якщо вони не продемонструють сумлінні зусилля",- заявив інший чиновник, додавши, що суть санкцій полягає в тому, щоб зупинити проєкт.

Поняття "сумлінності" адміністрацією Трампа не визначене, але період згортання призначений для того, щоб дати час компаніям вирівняти фінансові механізми і безпечно вилучитит обладнання, сказав чиновник.

30 грудня стало зрозуміло, що компанія Allseas не добудовуватиме газопровід.

"Будівельний флот Allseas покинув Балтійське море і був демобілізований для підготовки до інших робіт", - йдеться в заяві Allseas в понеділок.

Незважаючи на санкції США, Росія заявляє, що будівництво газопроводу буде завершено. Міністр енергетики Александр Новак заявив, що запуск трубопроводу очікується до кінця 2020 року.

У Nord Stream 2 заявили, що"компанії, що підтримують проєкт, продовжують працювати над якнайшвидшим введенням трубопроводу в експлуатацію".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Чому візит Анджея Дуди до Києва став знаковим для відносин України та Польщі

Візит президента Анджея Дуди в Київ засвідчив повне відновлення довіри між Польщею та Україною. Новий рівень відносин має закріпити анонсований договір.

Латвія готує загострення: як Рига пішла на конфлікт із РФ та російською меншиною

Латвія усунула останню перешкоду для знищення монументів, що пов’язані з радянською окупацією. Як на такий крок відповість РФ?

Кандидатський статус для України: аргументи на користь та на шкоду Києву

Україна має достатньо аргументів на підтримку рішення про надання статусу кандидата у члени ЄС і контраргументів проти потенційних застережень.